13:34 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kogeneracinė jėgainė planuoja deginti nepavojingas komunalines atliekas ir biokurą, likusį po rūšiavimo

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Vilniaus kogeneracinė jėgainė gavo leidimą veikti, pranešė Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) spaudos tarnyba.

  Aplinkos apsaugos agentūra atliko poveikio aplinkai vertinimo procedūras ir nuodugnų bei kompleksinį jėgainės pateiktos paraiškos TIPK leidimui gauti įvertinimą. Nustatyta, kad stotis atitinka Lietuvos ir Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus.

  Kogeneracinę jėgainę sudaro biokurą ir atliekas deginančių įrenginių dalys. Biokurą deginančių įrenginių katilų bendra šiluminė galia yra 175 MW, atliekas deginančio įrenginio — 65 MW. Elektros energijos gamybos galia siekia 100 MW, iš kurių atliekų dalis sudaro iki 20 MW. Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje bus deginamos po rūšiavimo likusios netinkamos nei perdirbti, nei pakartotinai naudoti, bet turinčios energinę vertę komunalinės atliekos. Planuojama apdoroti iki 160 tūkst. tonų atliekų per metus. Paruoštos atliekos bus tiekiamos iš perdirbimo įrenginių.

  Jėgainėje bus vykdoma nuolatinė technologinio proceso stebėsena, t. y. nuolat matuojama prie degimo kameros vidinės sienelės temperatūra, kad būtų užtikrinama privaloma po rūšiavimo likusių nepavojingų atliekų deginimui temperatūra, veiks automatinė sistema, neleidžianti tiekti į degimo zoną atliekų, sumažėjus nustatytai degimo temperatūrai arba, kai dėl išmetamų dujų valymo įrengimų sutrikimų ar gedimų, viršijama kuri nors išmetamų teršalų ribinė vertė.

  Taip pat bus įdiegta radioaktyviųjų šaltinių ir radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų objektų aptikimo įranga. Dėl taikomų technologinių procesų Vilniaus kogeneracinė jėgainė laikoma viena iš moderniausių jėgainių, atitinkančių aukštus aplinkosaugos standartus Europoje.

  Skaičiuojama, kad pradėjus veikti jėgainei, šilumos vartotojai per metus vidutiniškai sutaupys apie 13 mln. eurų, taip pat Vilniaus regiono gyventojai papildomai, išvengdami atliekų šalinimo sąvartynuose, vidutiniškai per metus galėtų sutaupyti apie 10 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Pelenai iš Vilniaus kogeneracinės jėgainės bus skirti vienai Norvegijos salų atkurti
  Kauno kogeneracinė jėgainė pirmą kartą pagamino šilumą miestui

  Svarbiausios temos