14:51 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ryšiai su Tarptautiniu valiutos fondu yra viena iš būtinų sąlygų suteikiant Europos Sąjungos paramą

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. ES yra pasirengusi suteikti Baltarusijai finansinę paramą kovai su 

  Kijevas
  © Sputnik / Стрингер
  koronaviruso pandemija, tačiau susitarimo tarp Minsko ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) nebuvimas tapo kliūtimi. Apie tai pranešė Europos kaimynystės ir plėtros komisaras Oliveris Varhei, praneša DW.

  Europos Komisijos narys pažymėjo, kad COVID-19 epidemijos metu Baltarusija santykiuose su ES demonstruoja "visiškai kitokį požiūrį" nei anksčiau. Jo teigimu, šie pokyčiai atsirado būtent per krizę, kurią sukėlė COVID-19. Minskas jau paprašė finansinės pagalbos kovoje su pandemijos ekonominėmis pasekmėmis.

  "Jie paprašė makrofinansinės pagalbos, o mes stengiamės padėti. Deja, jiems nepavyko susitarti dėl pagalbos su TVF", — pažymėjo Europos pareigūnas.

  Kas tiksliai trukdo Baltarusijos valdžios institucijų ir TVF deryboms, nepranešta. Tačiau užmegzti ryšiai su fondu yra viena iš būtinų sąlygų teikiant Europos Sąjungos paramą.

  Paskutinį kartą ES ir Baltarusijos santykių atšilimas buvo pastebėtas gegužės viduryje, po to, kai Europos Parlamentas sutiko supaprastinti vizų režimą ir readmisiją tarp ES ir Baltarusijos.

  Dar šia tema

  Ukraina gali netekti bevizio režimo su ES ir TVF paramos
  EP patvirtino susitarimą su Baltarusija dėl vizų režimo supaprastinimo
  Tegai:
  Tarptautinis valiutos fondas (TVF), ES, Baltarusija

  Svarbiausios temos