07:33 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (299)

  Rusijos užsienio reikalų ministras įsitikinęs, kad klausimas bus išspręstas teisiškai, nors projekto metu jau buvo priimta "daug politizuotų sprendimų"

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Kliūtys tiesti "Nord Stream-2" dujotiekį gali sukelti didesnes dujų kainas Europai, spaudos konferencijoje sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

  Jis pakomentavo pranešimus apie galimą Danijos leidimo tiesti dujotiekį persvarstymą. Ministras įsitikinęs, kad tai neturės įtakos projekto įgyvendinimui ir "Nord Stream-2" bus baigtas tiesti.

  Lavrovas pabrėžė, kad Rusija turi įvairių teisinių instrumentų, kad išspręstų situaciją dėl dujotiekio.

  "Ekspertai — kartoju, tokia yra jų nuomonė — sutinka, kad beveik visi šie teisinių konfliktų sprendimo variantai galutinius vartotojus ir Europos Sąjungos šalių piliečius prives prie to, kad dujos brangs", — sakė Rusijos užsienio reikalų ministras.

  Rusijos URM ministras įsitikinęs, kad klausimas bus išspręstas teisiškai, nors projekto metu jau buvo priimta "daug politizuotų sprendimų".

  Lavrovas taip pat pabrėžė, kad padėtis tiesiant dujotiekį neturės įtakos santykiams tarp Maskvos ir Kopenhagos, kurie "jau seniai yra tokioje padėtyje, kokioje yra". Rusija yra pasirengusi kalbėtis su Danija visais rūpimais klausimais, pridūrė užsienio reikalų ministras.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos per Baltijos jūrą. Statybą vykdo "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Projekte taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ir Olandijos "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall".

  JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukraina ir daugelis Europos šalių, įskaitant Lietuvą. Gruodį Vašingtonas patvirtino gynybos biudžetą, kuriame buvo numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statybose. Šveicarijos "Allseas" netrukus paskelbė stabdanti dujotiekio tiesimą.

  Rusija, Vokietija ir Austrija palaiko projektą ir laiko jį išskirtinai ekonominiu. Norvegija taip pat pasisakė už "Nord Stream-2" statybas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (299)

  Dar šia tema

  Lenkija krauna milijardus eurų į vamzdį Baltijos šalyse. Kam — žino tik Duda
  "Nord Stream-2 AG" nesutinka su Vokietijos reguliuotojo sprendimu
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos