19:53 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kad būtų atkurtas augimas, reikėtų imtis greitų ir lanksčių priemonių, galinčių padėti reaguoti į sveikatos krizę, suteikti piniginę ir kitokią paramą, siekiant apsaugoti nepasiturinčius ir padidinti atsparumą bei ekonomikos atsigavimą

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Pasaulio banko vadovas David'as Malpass'as prognozuoja, kad 60 mln. žmonių patirs didžiulį skurdą dėl koronaviruso pandemijos, rašo Milenio.

  Anot leidinio, tokia įvykių raida panaikins pastaruosius trejus metus padarytą pažangą kovoje su šia problema.

  "Pandemija ir pirmaujančių šalių ekonomikos uždarymas gali pastūmėti 60 milijonų žmonių į didžiulį skurdą, o tai sunaikins pastaraisiais metais padarytą pažangą mažinant skurdą", — sakė Malpass'as.

  Telefoninio pokalbio su žurnalistais metu jis taip pat nurodė, kad jo organizacija yra pradėjusi pagalbos programą 100 besivystančių šalių, kuriose gyvena daugiau kaip 70 % pasaulio gyventojų. Visų pirma, Pasaulio bankas įsipareigojo šioms valstybėms per 15 mėnesių skirti 15 milijardų dolerių kovai su "COVID-19 ekonominėmis, sanitarinėmis ir socialinėmis pasekmėmis".

  Pasak Pasaulio banko vadovo, tam, kad būtų atkurtas augimas, reikėtų imtis greitų ir lanksčių priemonių, galinčių padėti reaguoti į sveikatos krizę, suteikti piniginę ir kitokią paramą, siekiant apsaugoti nepasiturinčius, paremti privatųjį sektorių ir padidinti atsparumą bei ekonomikos atsigavimą.

  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
  © Sputnik /
  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės

  Dar šia tema

  Nausėda: COVID-19 sukeltai krizei įveikti reiks didesnio daugiamečio ES biudžeto
  Koronaviruso krizė paaštrino visuomenės nuotaikas, jaunimas tampa pažeidžiamiausiu
  Nausėda: viešosios investicijos krizės metu turi duoti didžiausią grąžą
  Ekspertas: Vakarų Europa nenorės dalintis su Baltijos šalimis krizės metu
  Tegai:
  ekonomikos krizė

  Svarbiausios temos