10:29 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1830)

  Didžiausių tarptautinių organizacijų prognozės dėl koronaviruso atlieka daugiausia įspėjamąją funkciją, mano ekspertas Michailas Beliajevas

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Tokios prognozės sudaromos remiantis "inerciniu požiūriu", kai neatsižvelgiama į galimus ir net labai tikėtinus pokyčius, o įvertinimai pateikiami remiantis scenarijumi, kuriame nieko nebus daroma, interviu Sputnik radijui sakė ekonomikos mokslų kandidatas, Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertas Michailas Beliajevas.

  Kaip pažymėjo ekspertas, koronaviruso pandemija iš tikrųjų sudavė smūgį pasaulio ekonomikai ir pramonės, ekonomikos ir finansų grandims.

  "Turiu pasakyti, kad daugeliu atvejų šios prognozės atlieka tokią funkciją — jos numato, rodo pasaulio vaizdą, kuris gali kilti prieš mūsų akis, kad tiksliai parodytų, kas nutiks, jei nieko nebus padaryta. Tai, be abejo, bus sunku padaryti — užkirsti kelią šio scenarijaus vystymuisi, tačiau bendromis pastangomis ir pakankamai bendradarbiaujant viso pasaulio žmonėms, kad būtų užkirstas kelias tokiam scenarijui, yra pakankamai galimybių tai padaryti. Visiškai pakeisti padėtį ir privesti šalis prie klestėjimo bus labai sunku, tačiau tam, kad būtų išvengta akivaizdžiausių neigiamų koronaviruso pandemijos padarinių, žinoma, tai įmanoma ir, negana to, būtina", — pažymėjo Beliajevas.

  Iki 60 milijonų žmonių visame pasaulyje gali patirti didžiulį skurdą dėl koronaviruso pandemijos, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Pasaulio banko vadovą David'ą Malpass'ą.

  Anot jo, finansų įstaiga stengiasi nelikti nuošalyje, išduoda paskolas 100 šalių. Kaip patikslino Malpass'as, bankas įsipareigojo išduoti paskolų už 160 mln. USD iki kitų metų vidurio.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1830)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: ES yra ant kovos dėl išlikimo slenksčio
  Lietuva pateko tarp Rytų Europos ekonomikų, kurioms prognozuojamas stiprus nuosmukis
  Vasiliauskas apie krizę: be biudžeto korekcijų judėti į priekį sudėtinga
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, ekonomika

  Svarbiausios temos