08:34 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (294)

  Išimtis bus taikoma "Nord Stream-2" dujotiekio atkarpai, esančiai Vokietijoje, ir galios 20 metų

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Vokietijos federalinė tinklų agentūra (BNA) atleido "Nord Stream-2" nuo ES dujų direktyvos Vokietijoje taisyklių, pranešė RIA Novosti, remdamasi dujotiekio operatoriumi "Nord Stream AG".

  "2020 metų gegužės 20 dieną Federalinė tinklų agentūra suteikė "Nord Stream-2" dujotiekiui išimtį iš pagrindinių ES dujų direktyvos nuostatų", — sakoma pranešime.

  Išimtis taikoma dujotiekio atkarpai, esančiai Vokietijoje (įskaitant šalies teritorinius vandenis), ir galioja 20 metų nuo Vokietijos energetikos įstatymo, iš dalies pakeisto atsižvelgiant į direktyvą, įsigaliojimo dienos, tai yra, nuo 2019 metų gruodžio 12 dienos.

  "Mes esame patenkinti teigiamu Federalinės tinklų agentūros sprendimu ir taip patvirtiname šios vamzdynų sistemos vaidmenį užtikrinant energijos tiekimo patikimumą Europoje", — komentavo reguliatoriaus sprendimą "Nord Stream AG" valdantysis direktorius Aleksejus Zaicevas.

  Anksčiau Vokietijos federalinė tinklų agentūra atsisakė netaikyti "Nord Stream-2" Europos Sąjungos dujų direktyvos taisyklių. Sprendimą motyvavo tai, kad jie neturėjo laiko baigti dujotiekio įrengimo iki 2019 metų gegužės 23 dienos, kai įsigaliojo pakeitimai, išplečiantys Trečiojo ES energetikos paketo normas dujų perdavimo sistemoms tarp ES valstybių ir trečiųjų šalių.

  Pagal priimtas normas gaminančiai įmonei neturėtų priklausyti dujotiekis, per kurį tiekiamos jos dujos. Jos taip pat bus taikomos "Nord Stream-2" paskutinėje dalyje — 12 jūrmylių ruože nuo Vokietijos krantų.

  Operatoriai nesutiko su Vokietijos reguliuotojo sprendimu ir pareiškė, kad iki ekonominių pakeitimų įsigaliojimo projektas buvo baigtas.

  Tuo pat metu Europos teismas atmetė "Nord Stream-2" ir "Nord Stream-2 AG" ieškinį dėl sprendimo išplėsti teisės aktų taikymą dujotiekiams iš trečiųjų šalių teigdamas, kad direktyva neturi tiesioginės įtakos "Nord Stream-2 AG" ir "Nord Stream AG" interesams.

  Anksčiau Vokietijos federalinė tinklų agentūra atsisakė atleisti "Nord Stream-2" nuo Europos Sąjungos dujų direktyvos taikymo. Sprendimas buvo motyvuotas tuo, kad nespėta baigti dujotiekio įrengimo iki 2019 metų gegužės 23 dienos, kai įsigaliojo pakeitimai, pratęsiantys trečiojo ES energetikos paketo normas tarp ES valstybių ir trečiųjų šalių.

  Šie reikalavimai visų pirma reiškia dujų gamybos ir transportavimo veiklos atskyrimą, tai yra, gaminanti įmonė negali tuo pat metu turėti vamzdyno, per kurį tiekiamos jos dujos.

  Kitas reikalavimas yra galimybė kitiems dujų tiekėjams turėti prieigą prie vamzdyno. Taigi, tai gali reikšti, kad dujotiekis "Nord Stream-2" gali būti apkrautas tik pusiau. Tuo pat metu projekto operatorius skundėsi dėl trumpų išimčių išdavimo terminų. Tačiau Europos Liuksemburgo teismas šiuos argumentus atmetė.

  Vis dėlto, kalbant apie "Nord Stream", pastarosios naujienos turėtų būti vertinamos kaip labai teigiamos, o "Nord Stream 2" — kaip vidutiniškai teigiamos. Tai reiškia, kad dujotiekis bus pusiau pilnas, o ne pustuštis.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (294)

  Dar šia tema

  Ekspertas: lemiamas dramos aktas dėl "Nord Stream-2" dar priešakyje
  "Nord Stream-2 AG" nesutinka su Vokietijos reguliuotojo sprendimu
  Tegai:
  ES, Nord Stream 2 AG, Nord Stream-2, Vokietija

  Svarbiausios temos