20:46 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Rekomenduojama imtis visų reikalingų veiksmų kovai su koronaviruso pandemija, atsižvelgiant į Stabilumo ir augimo pakto išlygą, kuri leidžia padidinti valstybės skolinimąsi ir išlaidas

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Europos Komisija (EK) paskelbė rekomendacijas visoms Europos Sąjungos valstybėms narėms. Rekomendacijose labiausiai atsižvelgiama į kovą su pandemija ir atsigavimui po jos, praneša Finansų ministerija.

   "Galime pasidžiaugti, kad jau daromi reikšmingi darbai visomis Europos Komisijos nurodytomis kryptimis. Dar 2020 metų kovo 16 dieną Vyriausybė patvirtino Ekonominių ir finansinių priemonių planą COVID-19 pasekmėms mažinti, numatant svarbias sveikatos apsaugos, pagalbos verslui ir darbuotojams priemones. Tuo tarpu vakar pristatytame Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane, skirtame ekonomikos skatinimui, ypatingas dėmesys skiriamas ekonomikos gaivinimui pritraukiant investicijas ir skatinant perėjimą prie skaitmeninės bei klimatui draugiškos ekonomikos", — sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

  EK rekomenduoja imtis visų reikalingų veiksmų kovai su koronaviruso pandemija, atsižvelgiant į Stabilumo ir augimo pakto išlygą, kuri leidžia padidinti valstybės skolinimąsi ir išlaidas.

  Taip pat pažymima, kad ekonominei krizei atslūgus reikės rūpintis skolos tvarumo užtikrinimu, nepamirštant investicijų.

  Taip pat rekomenduojama sustiprinti sveikatos apsaugos sistemą užtikrinant jos adekvatų finansavimą, sprendžiant jos darbuotojų ir medicinos priemonių trūkumą. Tobulinti sveikatos apsaugos paslaugų prieinamumą ir kokybę.

  EK rekomendacijose siūloma mažinti neigiamą krizės poveikį užimtumui, didinti aktyvios darbo rinkos politikos finansavimą ir aprėptį, užtikrinti socialinės apsaugos sistemos adekvatumą ir aprėptį, gerinti mokesčių ir išmokų sistemą siekiant apsaugoti žmones nuo skurdo.

  Rekomenduojama remti verslo, ypač smulkiojo ir vidutinio bei orientuoto į eksportą, likvidumą.

  Paankstinti brandžias viešąsias investicijas ir skatinti privačiąsias. Teikti pirmenybę investicijoms į žaliąją ir skaitmeninę ekonomikos transformacijas. Smulkiosiose ir vidutinėse įmonėse skatinti technologines inovacijas.

  Dėl koronaviruso pandemijos karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Valdžia pamažu panaikina apribojimus. Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau kaip 1570 pacientų, sergančių COVID-19. Tarp užsikrėtusiųjų nemažai gydytojų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,8 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 318 tūkstančiai žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  ES išleis testą, kuris atskleis COVID-19 per pusvalandį
  Nausėda paprašė EK pirmininkės asmeniškai įsitraukti į Astravo AE klausimus
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, Europos Komisija (EK), ES

  Svarbiausios temos