08:28 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (300)

  "Nord Stream-2" projektas padvigubina realias eksporto galimybes, kas gali kelti susirūpinimą kai kuriems europiečiams, mano ekspertas Jurijus Rykovas

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Per "Nord Stream-2" dujotiekį numatomos gana didelės dujų partijos Vokietijai, be to, projektas jau palyginti senas ir lengviau jį atleisti nuo Trečiojo ES energetikos paketo, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos energetikos ir finansų instituto Energetikos skyriaus vedėjas Jurijus Rykovas.

  "Nord Stream-2" padvigubina realias eksporto galimybes, todėl, atsižvelgiant į tai, kaip Europos partneriai vertina Rusijos dalyvavimą šioje srityje, į Europą jų požiūriu bus tiekiama per daug rusiškų dujų. Jie mano, kad taip įmanoma užtikrinti savo energetinę nepriklausomybę ir energetinį saugumą, kad "Nord Stream-2" reikia apriboti. Tai yra tikroji priežastis", — sakė ekspertas.

  Rykovas pažymi, kad dabartinės tendencijos pasaulyje, ypač koronaviruso epidemija, gali paveikti paklausą. Taip pat ją gali apriboti galimas atsinaujinančių energijos šaltinių plėtros paspartėjimas.

  Vokietijos federalinė tinklų agentūra (BNA) atleido "Nord Stream-2" nuo ES dujų direktyvos Vokietijoje taisyklių. Išimtis taikoma dujotiekio atkarpai, esančiai Vokietijoje (įskaitant šalies teritorinius vandenis), ir galioja 20 metų nuo Vokietijos energetikos įstatymo, iš dalies pakeisto atsižvelgiant į direktyvą, įsigaliojimo dienos, tai yra, nuo 2019 metų gruodžio 12 dienos.

  Anksčiau Vokietijos federalinė tinklų agentūra atsisakė netaikyti "Nord Stream-2" Europos Sąjungos dujų direktyvos taisyklių.

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (300)

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2 AG" nesutinka su Vokietijos reguliuotojo sprendimu
  Lavrovas prognozuoja ES brangias dujas dėl kliūčių "Nord Stream-2"
  "Wintershall Dea" įvykdė įsipareigojimus "Nord Stream-2"
  Tegai:
  rusiškos dujos, Nord Stream-2, Europa, Vokietija

  Svarbiausios temos