20:01 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagal planą tanklaivis turi pristatyti apie 155 tūkstančius kubinių metrų kuro. Šiuo metu dujovežis yra netoli Klaipėdos terminalo

  VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko tanklaivis su amerikiečių suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu. Tai rodo laivų sekimo portalo Marinetraffic.com duomenys.

  Tai yra trečiasis SGD krovinys iš JAV šiais metais ir penktasis per visą Klaipėdos terminalo istoriją.

  Portalo duomenimis, laivas "Energy Liberty" į respubliką atvyko iš Luizianos šeštadienį 4:36 Lietuvos laiku. Pagal planą tanklaivis turi pristatyti apie 155 tūkstančius kubinių metrų kuro. Šiuo metu dujovežis yra netoli Klaipėdos terminalo.

  Savaitės pradžioje į Klaipėdos uostą įplaukė tanklaivis su rusiškomis SGD. Laivas "Coral Favia" pristatė dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų.

  Lietuva nuosavą SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai apsieina brangiai: "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų už jo nuomą. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Rusiško kuro tiekimai tapo reguliarūs nuo praėjusių metų pavasario. Kalbant apie amerikietiškas SGD, apie kurių pirkimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, tai per Klaipėdos terminalo egzistavimo laiką buvo tik keletas jų partijos.

  Interviu Sputnik Lietuva Nacionalinio energetinio saugumo fondo vyriausiasis analitikas Igoris Juškovas pažymėjo, kad Lietuva niekada neturėjo ilgalaikių sutarčių su JAV, juolab kad šalis iš pradžių nebuvo laikoma pagrindine tiekėja.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva neturi ilgalaikių SGD tiekimo iš JAV sutarčių
  Ekspertas paaiškino, kodėl Europa atsisako SGD iš JAV
  Į Klaipėdą atplaukė ketvirtasis per terminalo istoriją SGD krovinys iš JAV
  Į Klaipėdos SGD terminalą atplaukė naujas "Novatek" krovinys
  Tegai:
  JAV, Lietuva, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, suskystintos gamtinės dujos (SGD)

  Svarbiausios temos