00:45 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (353)

  Rusijos valstybinės korporacijos vadovas pažymėjo, kad netrukus turėtų būti gauta licencija ir darbuotojai pradės dirbti

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Artimiausiomis savaitėmis "Rosatom" tikisi gauti dokumentus, kurie leis pradėti fizinį Baltarusijos atominės elektrinės paleidimą. Tai vaizdo pranešime sakė Rusijos valstybinės korporacijos vadovas Aleksejus Lichačiovas.

  Pirmojo bloko paleidimas faktiškai reiškia branduolinio kuro pakrovimo pradžią.

  "Dabar ten yra karščiausias laikas — artimiausiomis savaitėmis planuojame gauti licenciją ir pradėti fizinį paleidimą, kiek įmanoma saugodami ir taupydami personalą", — sakė Lichačiovas.

  Neseniai Baltarusija baigė branduolinio kuro priėmimą pirmajam atominės elektrinės blokui netoli Astravo.

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam jėgainės blokui.

  Anksčiau Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas teigė, kad fizinį pirmojo atominės elektrinės bloko paleidimą planuojama pradėti šių metų liepą.

  Lietuvoje aktyviai priešinasi projektui, BelAE vadindama "grėsme" nacionaliniam saugumui. Be to, Vilnius pasisako prieš energijos eksportą iš jėgainės ir visuotinai ragina kaimynines valstybes nepirkti elektros iš stoties.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad aštrus Vilniaus pasipriešinimas BelAE klausimui iš esmės kyla ne dėl techninės ar aplinkosaugos problemos, o dėl "nuoskaudos" už Ignalinos AE praradimą ir iš baimės prarasti savo jau ir taip silpnas pozicijas energetikos rinkoje.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (353)

  Dar šia tema

  Nausėda pareikalavo, kad Europos Vadovų Taryba reaguotų į Astravo AE pasirengimą
  Analitikas: Minskas turi visas galimybes laimėti ginčą su Lietuva dėl BelAE
  Lietuva įtarė Minską duomenų apie "BelAE rimtų trūkumų" slėpimu
  Pasirašytas susitarimas su Baltarusija dėl skubaus informavimo apie branduolinę avariją
  Tegai:
  branduolinis kuras, Rosatom, atominė elėktrinė (AE), Astravo AE, Baltarusija

  Svarbiausios temos