10:09 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu, pasak koncerno valdybos vadovo, Rusijos "mėlynojo kuro" pristatymo dalis pastaraisiais metais sumažėjo

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Rusija tebėra pagrindinė gamtinių dujų tiekėja Lenkijai, sakė Lenkijos radijui PGNiG valdybos vadovas Ježis Kviecinskis (Jerzy Kwieciński).

  "Kaip ir anksčiau, Rusijos kryptis tebėra pagrindinė, tačiau ši priklausomybė mažėja", — sakė Kvečinskis.

  Pasak jo, šiuo metu 60 procentų visų Lenkijai tiekiamų dujų patenka iš Rusijos. "Prieš ketverius metus, 2017 metais, tai sudarė 77 procentus, o dabar — 60 procentų ir kasmet mažėja",— RIA Novosti cituoja Kviecinskį.

  PGNiG valdybos vadovas pažymėjo, kad Lenkija aktyviai bando pakeisti rusiškas dujas amerikietiškomis suskystintomis dujomis, taip pat savo produkcija Norvegijos šelfe.

  1996 metų sutartyje (vadinamojoje "Jamalo sutartyje") numatyta, kad Lenkijai per metus teikiama iki 10 milijardų kubinių metrų Rusijos dujų. Sutartis galioja iki 2022 metų. 2012 metais dujų kaina Lenkijai pagal šią sutartį buvo sumažinta 10 procentų. Lenkija pareiškė, kad neketina pratęsti susitarimo, ir 2019 metais sumažino dujų importą iš Rusijos vienu procentu — iki 8,95 milijardo kubinių metrų.

  Varšuva teigia, kad rado galimybę atsisakyti rusiškų dujų perkant suskystintas gamtines dujas (SGD), kurios į šalį tiekiamos iš JAV ir Kataro, taip pat statant "Baltic Pipe" dujotiekį, kuris turėtų jungti Lenkiją su Norvegijos šelfų per Daniją.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pasakojo energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius, Varšuvai bet kokiu atveju nepavyks visiškai atsisakyti rusiškų dujų. Vienaip ar kitaip, šalis turės pirkti dujas iš tų šalių, su kuriomis turi dujotiekio jungtį, pavyzdžiui, iš Vokietijos ar Lietuvos, kurios didžiąją dalį pardavinės, įskaitant ir rusiškas dujas.

  Dar šia tema

  Lenkija gaus naudos iš GIPL, o Lietuva "liks nuošalyje", teigia ekspertas
  Lenkija paskelbė esanti pasirengusi skųstis Europos Komisijai dėl "Gazprom"
  Ekspertas: Lenkija gali tik pagrasinti areštuoti "Gazprom" aktyvus
  Tegai:
  dujos, Rusija, PGNiG, Lenkija

  Svarbiausios temos