16:45 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot jo, įgyvendinant Europos Sąjungos šalių ekonomikos atkūrimo planą, "reikėtų pasimokyti iš šios krizės"

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Kova su nedarbu yra "absoliutus prioritetas" Europos Sąjungoje įveikiant koronaviruso pandemijos sukeltą krizę, ketvirtadienį sakė už užimtumą ir socialines teises atsakingas Europos Komisijos narys Nikolia Šmitas (Nicolas Schmit), praneša RIA Novosti.

  "Kovos su skurdu ir nelygybe klausimas tapo dar aktualesnis. Turime aktyviai reaguoti, nes dar niekada nebuvo tiek daug žmonių, kurie prarado darbą ir turėjo kreiptis pagalbos. Kalbama ne tik apie skurdžiausias ES šalis, bet ir klestinčias šalis", — Briuselyje surengtoje spaudos konferencijoje sakė jis.

  Anot jo, įgyvendinant ES šalių ekonomikos atkūrimo planą, "reikėtų pasimokyti iš šios krizės".

  ES vėliavos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Būtina investuoti į žmogų, jo kompetencijas ir žinias. Tai susiję su mūsų ketinimais kurti ekologišką ekonomiką", — teigė Šmitas. Anot jo, kai kurios profesijos bus praeitis, o skaitmeninimas suteiks naujų galimybių.

  Trečiadienį EK pateikė savo pasiūlymus dėl 750 milijardų eurų fondo, skirto atkurti ES nuo giliausios krizės, susijusios su koronaviruso plitimu, sukūrimo.

  Planuojama pasiskolinti šias lėšas finansų rinkose ir suteikti Sąjungos šalims dotacijas (iki 500 milijardų eurų) ir paskolas (iki 250 milijardų eurų). Anksčiau Europos Komisija paskelbė SURE programą, pagal kurią planuojama skirti 100 milijardų eurų paskoloms užimtumui ES remti.

  Anksčiau šią savaitę Europos Parlamentas paskelbė apklausos, atliktos 21 ES šalyje, duomenis. Šeši iš dešimties respondentų teigė, kad po pandemijos turi finansinių sunkumų. 9 % respondentų turėjo sunkumų nusipirkdami kokybišką maistą. Tyrimo duomenimis, daugiausia finansinių sunkumų turėjo Vengrijos, Bulgarijos, Graikijos, Italijos ir Ispanijos gyventojai.

  Dar šia tema

  ES vyriausiasis diplomatas paskelbė Amerikos epochos pabaigą
  EK nori suteikti ES šalims dotacijas iš naujojo atkūrimo fondo
  Tegai:
  krizė, skurdas, ES, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos