16:08 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Bendra pagalbos Europos Sąjungos ekonomikai suma bus apie du trilijonus eurų, Lietuva iš ten gali gauti daugiau nei šešis milijardus

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Papildoma Europos Sąjungos parama bus didžiausia "finansinė injekcija" Lietuvos istorijoje, Vyriausybėje ketvirtadienį teigė Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

  Iš viso ES ekonomikos atkūrimo paketo dydis siekia 1,8 trln. eurų, iš kurio 1,1 trln. sudaro daugiametis ES biudžetas. Jeigu būtų priimtas, šis paramos paketas būtų didžiausias per ES istoriją. Lietuvą galėtų pasiekti apie 6,3 mlrd. eurų.

  Pranсkevičius pažymėjo, kad siūlomas paketas turėtų padėti ES narėms kartu įveikti krizę, kad būtų išvengta rimto ekonomikos nuosmukio dėl koronaviruso pandemijos.

  "Kartu tai ir sanglaudos paketas, nes nemaža dalis tų investicijų yra nukreipta į regionus", — pažymėjo Pranckevičius.

  Pasak Pranckevičiaus, siekiant užtikrinti efektyvų lėšų panaudojimą bus svarbi ir EK, ir nacionalinių institucijų priežiūra, pilietinės visuomenės ir žiniasklaidos įsitraukimas, dėmesį skiriant skaidrumui, efektyvumui ir investicijų kuriamai pridėtinei vertei.

  "Nes ir Lietuvos kontekste artimiausi 7 metai turbūt matys didžiausią Lietuvos istorijoje finansinę injekciją", — pabrėžė EK atstovybės vadovas.

  Anksčiau trečiadienį EK pateikė savo pasiūlymus dėl 750 milijardų eurų fondo sukūrimo siekiant atkurti ES po krizės. Remdamasi EK pranešimais, EK pirmininkė Ursula von der Leyen nori, kad šios lėšos papildytų bendrą ES šalių biudžetą, o ne būtų jų dalis.

  Taip pat ES šalių valstybių ir vyriausybių vadovai birželio 19 dieną viršūnių susitikime planuoja aptarti Europos Komisijos pateiktus pasiūlymus dėl Sąjungos daugiamečio biudžeto 2021–2027 metams ir Europos ekonomikos atkūrimo fondo po koronaviruso krizės.

  Lietuvoje šiuo metu nustatyta daugiau kaip 1650 koronavirusinės infekcijos atvejų, pasveiko daugiau nei 1190 žmonių, 68 mirė.

  Iki birželio 16 dienos Lietuvoje galioja karantino režimas, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo laikymosi sąlygas. Pokyčiai yra susiję su renginių organizavimu, sienų kontrole, kavinių, kazino ir naktinių klubų darbo valandomis, skrydžiais, susitikimais viešose vietose.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,5 milijono ligos atvejų, mirė daugiau kaip 351 tūkst. žmonių.

  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  © Sputnik
  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Vasiliauskas apie krizę: be biudžeto korekcijų judėti į priekį sudėtinga
  "Swedbank" ekonomistas prognozuoja Lietuvai trumpalaikį ekonomikos nuosmukį
  Šapoka apie prezidento siūlymą mažinti GPM: negalime švaistytis lėšomis
  Tegai:
  krizė, koronavirusas, Lietuva, Europos Sąjunga (ES), Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos