16:33 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad Vašingtonas ketina persvarstyti santykius su Honkongu

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Bet kokios JAV sankcijos Honkongui taip pat palies JAV bendrovių Honkonge interesus, sakė Honkongo vyriausybės finansų sekretorius Polas Čanas (Paul Chan), praneša RIA Novosti.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad Vašingtonas ketina persvarstyti santykius su Honkongu.

  "Verta paminėti, kad nepaisant JAV pareiškimų dėl ribojamųjų priemonių Honkongui, jos turi didžiulius ekonominius ir kitus interesus Honkonge. Per pastaruosius 10 metų JAV prekybos perteklius Honkonge sudarė milijardus dolerių, Honkongas šiame rodiklyje užima pirmąją vietą tarp JAV prekybos partnerių... Be to, JAV taip pat labai suinteresuotas Honkongo paslaugų sektoriumi, ypač finansiniu ir profesiniu sektoriumi, todėl bet kokios ribojamosios priemonės kartu pakenks ir Amerikos įmonių interesams Honkonge", — savo tinklaraštyje rašė jis.

  Jis priminė, kad per metus Honkonge pagamintų ir į JAV eksportuotų prekių eksportas sudaro mažiau nei 2 % vietinės produkcijos, o eksporto vertė nesiekia 0,1 % viso Honkongo eksporto. Tuo tarpu aukštųjų technologijų importas iš JAV, pasak ministro, niekada nebuvo lengvas, o likusią dalį technologijų gali pakeisti europietiškos ar japoniškos.

  "JAV yra didžiausia ekonomika pasaulyje. Bet kokios sankcijos gali sutrikdyti normalų rinkos veikimą. Mes nesiimsime to, tačiau atsargiai, atidžiai stebėsime ir laiku reaguosime", — rašė jis.

  Kita vertus, Čanas priminė, kad Kinija yra antra pagal dydį ekonomika pasaulyje, nuolat palaikanti palyginti didelius ekonomikos augimo tempus, jos augimo dinamika ir didžiulė rinka pritraukia daugelio tarptautinių korporacijų plėtros interesus.

  "Honkongas neišvengiamai kentės šiame dideliame žaidime, tačiau jei mes ir toliau išlaikysime savo ypatingą sistemą ir pranašumus, taip pat rinkos stabilumą, Honkongo, kaip tarptautinio finansinio centro Azijoje, statusas išliks unikalus", — teigė jis.

  1992 metais JAV Kongresas priėmė įstatymą, kuris reglamentuoja JAV dvišalius santykius su Honkongu. Įstatyme numatytos specialios palankios sąlygos Honkongui prekybos ir muitų, išskyrus likusią Kinijos dalį, klausimais. Visų pirma Honkongui netaikomi tarifai ir muitai, kurie taikomi Kinijos prekėms.

  Šių sąlygų poveikis tiesiogiai priklauso nuo to, kiek Honkongas, pasak JAV, išlaikys aukštą Kinijos centrinės vyriausybės autonomiją pagal principą "viena šalis, dvi sistemos". Jei JAV mano, kad autonomijos lygis yra nepakankamas, Jungtinių Valstijų prezidentas dekretu gali bet kuriuo metu panaikinti specialųjį statusą.

  JAV Valstybės departamentas kasmet Kongresui pateikia situacijos Honkonge ataskaitą, kurioje pateikiamos rekomendacijos dėl specialiojo statuso išsaugojimo ar panaikinimo.

  Dar šia tema

  Trampas pareiškė, kad atidės G7 iki rugsėjo ir pakvies Rusiją
  Kinija nugalėjo koronavirusą ir parodė, kad yra ne grėsmė, o pavyzdys. Kas toliau?
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Honkongas

  Svarbiausios temos