15:15 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad Vašingtonas ketina persvarstyti santykius su Honkongu, taip pat grasina įvesti sankcijas Kinijos ir Honkongo valdžios atstovams

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Kinija ketina bendradarbiauti su JAV, tačiau pateiks ryžtingą atsakymą į visus veiksmus, kurie kenkia Kinijos vystymosi interesams, pirmadienį sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijiang, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad Vašingtonas ketina persvarstyti santykius su Honkongu, taip pat grasina įvesti sankcijas Kinijos ir Honkongo valdžios atstovams, kurie, jų nuomone, mėgina pakenkti Honkongo autonomijai.

  "Kinija yra įsipareigojusi bendradarbiauti su JAV plėtojant dvišalius santykius, ​​tačiau tuo pat metu Kinija ryžtingai gins savo saugumą, suverenitetą ir saugumo interesus. Bet kokie Jungtinių Valstijų veiksmai ir pareiškimai, kurie kenkia Kinijos vystymosi interesams, bus atremti ryžtingomis atsakomosiomis priemonėmis", — Zhao Lijianas sakė per trumpąją konferenciją, komentuodamas Trampo žodžius.

  Jis pabrėžė, kad JAV niekada negalės suvaržyti Kinijos plėtros.

  "Griežtas amerikiečių kišimasis į šį [Honkongo — Sputnik] klausimą prieštarauja tarptautinei teisei ir pagrindiniams tarptautinių santykių principams ir todėl yra pasmerktas žlugti", — pridūrė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

  Honkongo antivyriausybinių pajėgų ir daugelio Vakarų šalių valdininkų nepasitenkinimą sukėlė tai, kad Kinijos liaudies kongresas (pagrindinis Kinijos Liaudies Respublikos įstatymų leidybos organas) priėmė sprendimą "sukurti ir patobulinti teisinę sistemą ir jos vykdymo užtikrinimo mechanizmus siekiant užtikrinti nacionalinį saugumą Honkongo specialiajame administraciniame regione".

  Į specialiai Honkongui skirtą įstatymo projektą bus įtrauktas draudimas griaunamajai ir separatistinei veiklai, tai reiškia visų rūšių kurstymų, kuriais siekiama nuversti centrinę valdžią, draudimą, terorizmą ir kišimąsi iš išorės.

  Dar šia tema

  Kinija įvertino JAV pareiškimus dėl KLR noro pavogti vakciną nuo COVID-19
  Naujoji "blogio imperija": profesorius papasakojo, kuo Kinija erzina JAV
  Tegai:
  sankcijos, Honkongas, Kinija

  Svarbiausios temos