10:23 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Tačiau kartu Nyderlandai patiria nuostolių dėl "Brexit", nes užsienio ekonominiai santykiai su Britanija sudaro 7 % Nyderlandų BVP, o tai didelis rodiklis

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Iš Londono į Amsterdamą dėl "Brexit" persikėlė daugiau nei 100 didelių tarptautinių kompanijų, dar 300 derasi su Nyderlandų vyriausybe, sakė Rusijos Federacijos prekybos atstovas Nyderlandų Karalystėje Andrejus Makarovas, praneša RIA Novosti.

  ES vėliava, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Nyderlandai yra pagrindinė visos Europos tarptautinių korporacijų būstinių ir gamybos vietų bazė. Beje, dėl "Brexit" faktoriaus ši tendencija sustiprėjo daugybę kartų. Daugelis pasaulinių tarptautinių korporacijų jau persikėlė iš Londono į Amsterdamą. Tokių kompanijų skaičius jau viršija 100, o 300 derasi su Nyderlandų vyriausybe", — sakė Makarovas.

  Kaip pavyzdį jis paminėjo tokias pasaulines kompanijas kaip "Sony", "Panasonic", "Discovery", "Mitsubishi", "Hitachi", "Canon", kurios perkėlė savo būstinę į Amsterdamą.

  Pasak prekybos atstovo, šiame etape Amsterdamas tampa Japonijos kompanijų centru.

  "Be to, matome, kad institutai taip pat persikelia į Amsterdamą. Europos medicinos agentūra persikėlė iš Londono į Nyderlandų sostinę", — sakė Makarovas.

  Tačiau kartu Nyderlandai patiria nuostolių dėl "Brexit", nes užsienio ekonominiai santykiai su Britanija sudaro 7 % Nyderlandų BVP, o tai didelis rodiklis, pabrėžė jis.

  "Todėl "Brexit" faktorius, viena vertus, dėl netikrumo ir griūvančių gamybos grandinių sukuria nuostolius Nyderlandų ekonomikai, jie ateityje iki 2030 metų prognozuojami nuo 2 mlrd. iki 10 mlrd. eurų, kita vertus, sukuria naujas galimybes: tai didelių tarptautinių korporacijų atsiradimas Nyderlandų jurisdikcijoje ir naujų darbo vietų kūrimas, mokesčių mokėjimas, kitų bendradarbiavimo ryšių plėtra tiesiogiai su Nyderlandais", — apibendrino Rusijos Federacijos prekybos atstovas.

  Didžioji Britanija pasitraukė iš ES sausio 31 dieną. Iki šių metų pabaigos truks pereinamasis laikotarpis, kurio metu šalys bandys susitarti dėl savo būsimų santykių modelio. Šiuo metu, remiantis abiejų šalių pareiškimais, ypatingos sėkmės derybose nepavyko pasiekti.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Dar šia tema

  Įvardytas laivo, galinčio užbaigti "Nord Stream-2" statybą, savininkas
  Ekspertas: Minskas iš Lietuvos atėmė visus kozirius Astravo AE klausimu
  Tegai:
  ekonomika, Londonas, Brexit

  Svarbiausios temos