04:51 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugiausia tam įtakos turėjo degalų, šilumos energijos, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, daržovių kainų sumažėjimas

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Šių metų gegužę, palyginti su balandžio mėnesiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje sumažėjo 0,5 procento. Apie tai pranešė Statistikos departamentas.

  Daugiausia tam įtakos turėjo degalų, šilumos energijos, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, daržovių kainų sumažėjimas.

  Per mėnesį vartojimo prekių kainos sumažėjo 0,8 procento, o paslaugų — padidėjo 0,2 procento.

  Gegužės mėnesį, palyginti su balandžio mėnesiu, transporto prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 2,6 procento. Pokytį lėmė degalų ir tepalų (6,1 proc.) kainų sumažėjimas.

  Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos sumažėjo 1,5 proc.) nulėmė šilumos energijos (8,1 proc.), suskystintų dujų maistui gaminti (7 proc.) kainų sumažėjimas.

  Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos sumažėjo 0,3 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia sumažėjo agurkų, pomidorų, ankstyvųjų baltagūžių kopūstų, gūžinių salotų kainos, bet padidėjo melionų, kivių, saldžiųjų paprikų, mandarinų kainos.

  Dėl naujų vasaros sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 1 proc. Avalynė pabrango 3 proc., drabužiai — 0,2 proc.

  Tuo tarpu būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros prekės ir paslaugos pabrango 0,9 proc. Pokyčiui įtakos turėjo baldų (1,6 proc.), namų ir sodo įrankių bei įrangos (3,3 proc.), ne elektrinių virtuvės rykų (3,7 proc.) kainų padidėjimas bei namų ūkio valymo ir priežiūros priemonių (1,2 proc.), valymo įrangos (2,5 proc.) kainų sumažėjimas.

  Metinė infliacija 2020 metų gegužės mėnesį sudarė 0,3 procento. Šį rodiklį daugiausia lėmė padidėjusios mėsos ir jos gaminių, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų, vaisių, atliekų surinkimo, tabako gaminių kainos, taip pat mažesnės degalų ir tepalų, kietojo kuro ir šiluminės energijos kainos.

  Vartojimo prekių kainos per metus sumažėjo 1,6 procento, paslaugų — 4,8 procento.

   

   

  Dar šia tema

  Tyrimas: kas trečias Lietuvos gyventojas per karantiną priaugo svorio
  Reitingai keičiasi: Lietuvos gyventojai įvertino ministrų kabineto narių darbą
  Per 5 šių metų mėnesius kilusių gaisrų skaičius — mažiausias per 17 metų
  Tegai:
  kainos, paslaugos, prekės, Lietuva

  Svarbiausios temos