23:05 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (355)

  Vokietijos valdžia galvoja apie šalies interesus, kai kalbama apie žaliavų pirkimą, o Maskva visada laikosi sutarčių, mano ekonomistas Vladislavas Ginka

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Europa įprato, kad Rusija yra patikima tiekėja, interviu Sputnik radijui pasakė ekonomistas, Nacionalinės ekonomikos ir viešojo administravimo akademijos prie Rusijos Federacijos prezidento dėstytojas Vladislavas Ginka.

  Dujotiekio "Nord Stream-2" projektą kritikuoja tie, kas lobizuoja JAV, o ne Europos interesus, pareiškė Bundestago deputatas Antonas Fryzenas (Anton Friesen) RIA Novosti.

  Anot jo, dujotiekio projektas yra žingsnis link Europos energetinio saugumo. Jis taip pat pažymėjo, kad Rusija yra sąžininga ir geros kokybės pigių dujų tiekėja, ko negalima pasakyti apie Jungtines Valstijas, kurių SGD yra brangios ir kenksmingos aplinkai, pridūrė jis.

  Taip Vokietijos politikas sureagavo į Britanijos parlamento nario Danielio Kavčinskio (Daniel Kawczynski) pareiškimą interviu laikraščiui "Daily Express", kad Berlynas išduoda Europą bendradarbiaudamas su Rusija "Nord Stream-2" srityje.

  Ekonomistas Vladislavas Ginka pažymėjo, kad Vokietijos politinis elitas nepatenkintas JAV kišimusi į Vokietijos vidaus reikalus.

  "Jiems pavyko pasiekti tai, kad valdžia, [Vokietijos kanclerė] Merkel reikalautų, kad bent dalis amerikiečių bazių buvo išvesta iš Vokietijos, nes jie nori vykdyti savo politiką. Taip, jie yra NATO sudėtyje, bet jie galvoja apie savo interesus, kai kalbama apie ekonomiką, kai reikia pirkti žaliavas, energetines žaliavas, o tai yra visos pramonės pagrindas, tada, atitinkamai, kalbama apie skaičius. Jie žiūri sutartį — visi, kas sudaro, ir jie sako, bus sutartis, bus pristatymai, bus patikimas tiekėjas, kuris nesurengia politinių išsisukinėjimų, tokių kaip — mes šiandien pristatysime, mes jums rytoj nepristatysime. Turime sutartį, jos laikomės, visi esame įpratę Europoje, kad Rusija garantuoja patikimą tiekimą", — pasakė jis.

  "Nord Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną.

  Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu projektą laiko "politiškai motyvuotu".

  Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

  Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.

  Manoma, kad dujotiekį galėjo baigti Rusijos vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij".

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (355)

  Dar šia tema

  Įvardytos šalys, kurių gyventojams dujos prieinamiausios
  JAV ketina "padovanoti" Vokietiją Rusijai
  Bundestagas atsakė į kaltinimus dėl "Europos išdavystės"
  Tegai:
  dujų tiekimas, JAV, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos