22:56 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kalbama apie tai, kad tiekiant degalus dujotiekiais, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas yra žymiai mažesnis, nei tiekiant Amerikos suskystintas dujas

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas tiekiant dujas "Nord Stream" ir "Turkish Stream" dujotiekiais yra daugiau nei tris kartus mažesnis nei tiekiant JAV SGD Europai, rašo RIA Novosti su nuoroda į "Gazprom" ataskaitas.

  "Gazprom" diegia geriausias turimas technologijas, daug dėmesio skiria energijos vartojimo efektyvumo gerinimui ir stengiasi sumažinti savo gaminių anglies pėdsaką. Pavyzdžiui, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas iš Rusijos tiekiant dujas per "Nord Stream" ir "Turkish Stream" dujotiekius yra daugiau nei tris kartus mažesnis nei tiekiant SGD iš JAV į Europą", — rašo bendrovė.

  Remiantis 2014 metų "Gazprom" aplinkos apsaugos ataskaita, "Nord Stream" anglies išmetimo intensyvumas yra 6,3 CO2 ekvivalento vienam megadžauliui, "Turkish Stream" — 7,3 ir Ukrainos maršrutu — 10,6. Tuo tarpu Amerikos SGD tiekimui į Europą šis skaičius yra 22,3 CO2 ekvivalento vienam megadžauliui, Alžyro — 16,3, o Kataro — 13,6.

  Šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas "Gazprom" grupėje 2019 metais sumažėjo 3,52 milijono tonų CO2 ekvivalento, arba 1,5 procento per metus. Palyginti su 2018 metais, išmetimas į atmosferą sumažėjo 31,3 tūkst. tonų, vandens sunaudojimas — 358,8 mln. kub. metrų, susidariusių atliekų tūris — 218 tūkst. 2019 metais gamybos metu išmetamas metanas sudarė 0,02 proc. pagamintų dujų tūrio; visoje gamybos grandinėje išmetimas beveik siekia nulį.

  Dar šia tema

  Priversti susiprotėti. "Gazprom" žino, kaip numarinti tranzitą
  Varšuva pradėjo tarifų karą su "Gazprom"
  "Gazprom" laimi: Europa atsisako Amerikos SGD
  Tegai:
  SGD, JAV, Rusija, dujos, Gazprom

  Svarbiausios temos