18:22 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Baltarusijai teks susidurti su Europos partnerių bandymais diskriminuoti prekes dėl politinių priežasčių, mano ekspertas Konstantinas Simonovas

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Politika labai dažnai kišama į energetikos klausimus, interviu Sputnik Lietuva sakė Nacionalinio energetinio saugumo fondo generalinis direktorius Konstantinas Simonovas.

  Anot jo, Baltijos šalių pozicija — gerai žinoma: Latvija ir Estija yra pasirengusios pirkti energiją iš BelAE, o Lietuva kategoriškai priešinasi.

  "Būtų puiku, jei Europos energijos rinka būtų sąžininga, konkurencinga ir liberali. Klausimas tik tas, ar ji tokia yra, todėl Lukašenka neturėtų tikėtis "žalios šviesos". Jei europiečiams to reikia, jie tai argumentuos tūkstančiais būdų — pradedant ekologija ir baigiant poreikiu pateikti tam tikrą mitinę konkurenciją. <...> Todėl Baltarusijai teks susidurti su tuo, su kuo mes susiduriame kiekvieną dieną... Bandymu pasakyti, kad tai neteisingas produktas, ir diskriminuoti jį dėl politinių priežasčių. Tai įvyks, todėl tikrai nedėčiau vilčių į Lietuvos rinką", — sakė jis.

  Lietuva ir Lenkija pirks elektrą iš Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE), pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  Vilnius projektą kritikuoja nuo pat pradžių. Be to, Lietuva priešinasi energijos eksportui iš objekto ir visas kaimynines šalis ragina nepirkti elektros iš stoties. Tačiau to dar nepavyko pasiekti.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Dar šia tema

  "Geriausias visų pusių kompromisas": Latvija ragina pritarti suderintai BelAE deklaracijai
  Lukašenka priminė Lietuvai, kam svarbiau BelAE saugumas
  Teroras dėl Astravo AE. Lietuva tapo ekonomine agresore ir jai negėda
  Tegai:
  Lietuva, Aleksandras Lukašenka, Astravo AE

  Svarbiausios temos