19:11 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėta Bundestage, ekstrateritorinės sankcijos, kurias planuoja įvesti Vašingtonas, nesuderinamos su tarptautine teise ir negali būti taikomos

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Vokietijos Bundestago ekonomikos ir energetikos komitetas paragino Vokietijos vyriausybę parengti Vokietijos ir ES pasiūlymus reaguojant į JAV sankcijas "Nord Stream-2", sakoma pranešime po komiteto posėdžio.

  "Savo 78-ajame posėdyje Ekonomikos ir energetikos komitetas, kuriam pirmininkavo Klausas Ernstas (kairieji), išsamiai aptarė Jungtinių Valstijų ekstrateritorinių sankcijų, susijusių su dujotiekio projektu "Nord Stream-2", grėsmę. Bendrajame frakcijos lygmenyje buvo vieninga nuomonė, kad tokios ekstrateritorinės sankcijos yra nesuderinamos su tarptautine teise ir negali būti jų imamasi", — pareiškimą cituoja RIA Novosti.

  "Federalinė vyriausybė yra kviečiama parengti ir pateikti pasiūlymus dėl aiškaus Vokietijos ir Europos Sąjungos atsakymo", — teigiama pranešime.

  Anksčiau JAV senatoriai, tarp kurių vienas įtakingiausių įstatymų leidėjų, Teksaso respublikonas Tedas Kruzas, pateikė JAV Senatui įstatymo projektą, kuriuo siekiama išplėsti sankcijas dujotiekiui "Nord Stream-2". Kaip pažymėta, vienas iš šio pasiūlymo tikslų yra užkirsti kelią dujotiekio užbaigimui.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekių, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Iki šiol dujotiekis nutiestas daugiau nei 90 procentų.

  Projekto laikiną sustojimą lėmė tai, kad praėjusių metų gruodžio pabaigoje dėl JAV sankcijų Šveicarijos "Allseas" nutraukė dujotiekio tiesimą ir atsiėmė savo laivus. "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris teigė, kad dujotiekis bus baigtas savarankiškai. Sausio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad iki šių metų pabaigos arba kitų metų pirmojo ketvirčio darbai bus baigti ir dujotiekis bus parengtas eksploatacijai.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: JK parlamento narys ragina Merkel palaidoti "Nord Stream-2"
  "Nord Stream-2" operatorius siunčia Danijai naują užklausą dėl laivų
  Vokietija ir Lenkija nesutaria dėl pozicijos "Nord Stream-2" klausimu
  Tegai:
  sankcijos, Vokietija, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos