23:14 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (363)

  Gruodį dujotiekio tiesimas buvo sustabdytas dėl JAV sankcijų, dabar Vašingtonas planuoja įvesti naujus apribojimus

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Rusija turi galimybę pabaigti tiesti "Nord Stream-2" dujotiekį, pranešė RIA Novosti su nuoroda į vokiečių leidinį "Die Welt".

  Kaip pažymėta, dujotiekis yra beveik nutiestas ir Vašingtonas neturi galimybės paveikti jį situacijomis. Straipsnio autorius rašo, kad nepaisant JAV bandymų įvesti sankcijas ir apribojimus projektui, Maskva sugebėjo juos apeiti.

  Anot leidinio, tai tapo įmanoma po to, kai vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij", kuris laikomas pagrindine tiesimo baigimo priemone, buvo perleistas iš "Gazprom" nuosavybės į Rusijoje veikiantį STIF (Samaros šiluminės energijos fondas) fondą. Dabar vamzdžių, kuriuos reikia nutiesti maždaug 160 kilometrų atstumu, klojimui nebus taikomi apribojimai.

  Informacija, kad "Akademik Čerskij" tapo STIF nuosavybe, pasirodė birželio pradžioje. Kada tiksliai priimtas šis sprendimas, nežinoma. Laivą "Gazprom" įsigijo 2015 metais ir eksploatavo nuo 2016 metų. Informacija apie laivą buvo paskelbta bendrovės tinklalapyje bent iki šių metų vasario.

  Gegužės pradžioje "Akademik Čerskij" atvyko į Vokietijos Mukrano uostą, dujotiekio logistikos bazę.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekių, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Iki šiol dujotiekis nutiestas daugiau nei 90 procentų.

  Projekto laikiną sustojimą lėmė tai, kad praėjusių metų gruodžio pabaigoje dėl JAV sankcijų Šveicarijos "Allseas" nutraukė dujotiekio tiesimą ir atsiėmė savo laivus. "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris teigė, kad dujotiekis bus baigtas savarankiškai. Sausio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad iki šių metų pabaigos arba kitų metų pirmojo ketvirčio darbai bus baigti ir dujotiekis bus parengtas eksploatacijai.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (363)

  Dar šia tema

  Ir vėl farso pavidalu? "Nord Stream-2" likimas vėl Danijos rankose
  Ekspertas: gavus Danijos leidimą, Rusija gali greičiau baigti tiesti "Nord Stream-2"
  Vokietija sukritikavo JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  JAV, Rusija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos