03:45 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (659)

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė sumažinsiąs JAV karių skaičių Vokietijoje nuo 34,5 iki 25 tūkst. žmonių, nes Berlynas vėluoja sumokėti NATO

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Vokietijos valdžia ir verslo grupės atmeta šantažo logiką ir grasinimus iš JAV dėl "Nord Stream-2", interviu RIA Novosti sakė Rusijos ambasadorius Vokietijoje Sergejus Nečajevas.

  "Vokietijos vyriausybė, Vokietijos verslo grupės griežtai atmeta šantažo ir grasinimų logiką, patvirtina, kad "Nord Stream-2" yra komercinis projektas, kurio reikia Vokietijos ekonomikai, atsižvelgiant į atsisakymą gaminti anglis ir dujas. Mes manome, kad ši parama bus tęsiama ir dujotiekis bus atiduotas eksploatuoti, nepaisant visų priešinimųsi", — teigė jis.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė sumažinsiąs JAV karių skaičių Vokietijoje nuo 34,5 iki 25 tūkst. žmonių, nes Berlynas vėluoja sumokėti NATO.

  RIA Novosti apklausti ekspertai neatmetė, kad šis sprendimas buvo politinis ir susijęs ne tiek su Berlyno veikla NATO, kiek su politika, kurią vykdo VFR valdžia, ypač su jų parama dujotiekio "Nord Stream-2" projektui.

  Kaip ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra "Bloomberg", cituodama šaltinius Vokietijos vyriausybėje, Berlynas parengs atsakymą, jei Baltieji rūmai taikys papildomas sankcijas prieš dujotiekį "Nord Stream-2".

  "Nord Stream-2" projekto užbaigimo atidėjimas susijęs ne su koronavirusu, o su neteisėtais Vašingtono veiksmais. Pasitelkdamos ekstrateritorines sankcijas, JAV nori padidinti savo suskystintų gamtinių dujų konkurencingumą ir tiekti jas Europos sąjungininkams. Tai daroma pagal visiškai išgalvotą šūkį "apsaugoti" europiečius nuo vadinamosios Rusijos įtakos stiprinimo. Tiesą sakant, tai yra rimtas amerikiečių įsikišimas į Vokietijos ir Europos suvereniteto sritį", — sakė Nečajevas.

  Rusijos URM pastatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekių, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Iki šiol dujotiekis nutiestas daugiau nei 90 procentų.

  Projekto laikiną sustojimą lėmė tai, kad praėjusių metų gruodžio pabaigoje dėl JAV sankcijų Šveicarijos "Allseas" nutraukė dujotiekio tiesimą ir atsiėmė savo laivus. "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris teigė, kad dujotiekis bus baigtas savarankiškai. Sausio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad iki šių metų pabaigos arba kitų metų pirmojo ketvirčio darbai bus baigti ir dujotiekis bus parengtas eksploatacijai.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (659)

  Dar šia tema

  Vokietija sukritikavo JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Rusija rado būdą, kaip apeiti sankcijas "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos