01:29 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje elektros suvartojimas liko stabilus ir mažėjo tik 1 %, jis praėjusią savaitę siekė 220 GWh

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Sumažėjusi gamyba vėjo ir branduolinėse jėgainėse Švedijoje praėjusią savaitę 26 % kilstelėjo elektros kainą Lietuvoje ir užleido dalį elektros rinkos lietuviškose ir trečiųjų šalių šiluminėse elektrinės pagamintai elektros energijai, rašoma Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus "Litgrid" pranešime.

  Vilnius vakare, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Birželio 22–29 dienomis vidutinė elektros energijos kaina Lietuvoje augo 26 % ir siekė 45,1 EUR/MWh, savaitės kaina Latvijoje ir Estijoje buvo šiek tiek aukštesnė ir siekė 45,3 EUR/MWh. Kainos augimui didžiausią įtaką turėjo pabrangęs importo srautas iš pietinių Švedijos "Nordpool" elektros biržos kainų zonų. Ten kainos ketvirtadienį buvo didžiausios šiais metais ir piko valandomis pasiekė net 200 EUR/MWh.

  "Kainos šoktelėjo į viršų, kai po vidurvasario švenčių išaugus suvartojimui, dienos metu sumažėjo vėjo generacija ir trūkstamą kiekį turėjo padengti šiluminės elektrinės. Taip pat, situaciją sunkino sumažėjusi atominių elektrinių pasiūla. Dėl remontų praėjusią savaitę iš viso nebuvo prieinama virš 4 GW generacijos", — paaiškino Liutauras Varanavičius, "Litgrid" Strategijos departamento direktorius.

  Pasak jo, tokie remonto darbai yra įprasta situacija. Vasarą, kai mažėja elektros energijos paklausa, elektrinių operatoriai atlieka iš anksto suplanuotus jėgainių priežiūros ir remonto darbus. Praėjusią savaitę buvo remontuojami Švedijos Ringhalss ir Forsmarko atominių elektrinių blokai.

  Lietuvoje elektros suvartojimas liko stabilus ir mažėjo tik 1 %, jis praėjusią savaitę siekė 220 GWh. Elektros gamyba Lietuvoje augo 12 % ir užtikrino 44 % šalies elektros energijos poreikio. Lietuvoje buvo pagamintos 97 GWh elektros energijos.

  Europos šalių reitingas pagal elektros energijos prieinamumą gyventojams — 2019
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal elektros energijos prieinamumą gyventojams — 2019

  Dar šia tema

  Praėjusią savaitę elektra atpigo visose Baltijos šalyse
  Saulės elektrinių bumas: su kokiais iššūkiais susiduria vartotojai
  Tegai:
  Švedija, Lietuva, kainos, elektra

  Svarbiausios temos