08:52 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pajamos į bendrąjį Europos biudžetą smarkiai sumažėjo, Britanijai pasitraukus iš ES, todėl Lietuvos valdžios prašymai bus patenkinti tik iš dalies, mano ekspertas Anatolijus Bažanas

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Bet kuri vyriausybė nori gauti kiek įmanoma daugiau ES dotacijų, tačiau paprastai tokie siekiai patenkinami tik iš dalies, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos mokslų akademijos Europos instituto Ekonominių tyrimų departamento vadovas Anatolijus Bažanas.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, kalbėdamas su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Šarliu Mišeliu (Charles Michel), priminė respublikos poziciją dėl ES daugiamečio biudžeto ir finansinio instrumento Europos ekonomikai atkurti.

  Valstybės vadovas pareiškė, kad Vilnius tikisi teisingo ES daugiamečio biudžeto ir objektyviais, krizės padarinius atspindinčiais kriterijais paremto Europos ekonominiam atsigavimui skirto finansinio instrumento. Prezidentas taip pat pridūrė, kad būtina siekti sąžiningo naštos pasidalijimo ES biudžeto pajamų srityje bei atsisakyti šiuo metu taikomo įmokų į ES biudžetą korekcijų mechanizmo.

  Ekspertas Anatolijus Bažanas pareiškė, kad Britanijai pasitraukus iš ES, staigiai sumažės bendrojo Europos biudžeto pajamos, kurių sąskaita vykdomas finansavimas.

  "Tai, kas yra suplanuota, jie turi apmokėti. Kalbant apie naujus projektus, tai dar nežinia kaip išeis. <...> Manau, kad kažkokia dalis [dotacijų] vis tiek liks, o kažkokia dalis bus apkirpta dėl mažėjančių įplaukų į bendrąjį biudžetą. Bet kuri vyriausybė nori Europos Sąjungos ribose gauti kiek įmanoma daugiau, tačiau paprastai tai visada pasibaigia tuo, kad tai patenkinama iš dalies, nevisiškai. Net tuo atveju, kai bendras biudžetas buvo pilnesnis su Britanijos dotacijomis, ir tada ne visi siekiai buvo patenkinti, o dabar tai dar mažiau įmanoma, ir kuo toliau, tuo mažiau jie bus finansuojami", — pasakė jis.

  Dar šia tema

  Politologas: Lietuva turėtų galvoti ne apie karinę grėsmę, o apie ES dotacijų mažinimą
  Taikant "Europos gelbėjimo planą" uždirbs Rusija
  "Būtina kuriant gerovės valstybę": Nausėda ragina prasmingai investuoti ES lėšas
  Tegai:
  dotacija, Lietuva, ES

  Svarbiausios temos