02:02 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas Dmitrijus Lukašovas mano, kad "žaliasis" tarifas, atsižvelgiant į rezervinius pajėgumus, yra didesnis už elektrai iš tradicinių šaltinių taikomus tarifus

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. "IFC Markets" analitikas Dmitrijus Lukašovas interviu Sputnik Lietuva pabrėžė, kad iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunama elektra nėra pigi.

  "Žaliasis" tarifas, atsižvelgiant į rezervinius pajėgumus, yra brangesnis nei vien tik iš gamtinių dujų ar anglių pagamintos elektros energijos tarifas. Ši problema nebuvo išspręsta net išsivysčiusiose šalyse, todėl sunku pasakyti, kaip bus galima išspręsti šią problemą neturtingose ​​Baltijos šalyse. Bet kokiu atveju, iki šiol sunkiai įsivaizduoju, kaip jos susitvarkys su šiomis užduotimis", — sakė jis.

  Elektros perdavimo sistemų operatoriai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje — "Litgrid", "Augstsprieguma tīkls" ir "Elering" — pasirašė bendradarbiavimo sutartį su TEPCO. Ja siekiama sukurti ekonomišką modelį ir nustatyti technines priemones.

  Eksperto teigimu, ekologiška energija turi problemų — ne visada įmanoma gauti energijos iš atsinaujinančių šaltinių.

  "Tokiais momentais, kai vėjas nepučia, o saulė nešviečia, ekonomikai būtina turėti atsarginių pajėgumų, atitinkamai, tai yra pagrindinė problema, kurios negalėjo išspręsti net tokios pažengusios šalys kaip Vokietija, Danija, Olandija, tos pačios Skandinavijos šalys, kurios pagamina gana didelę elektros dalį iš atsinaujinančių šaltinių, tačiau tuo pat metu turi turėti gana brangių rezervinių pajėgumų, juos išlaikyti, statyti, prižiūrėti", — sakė jis.

  Be to, Lukašovas pažymėjo, kad tokios šalys kaip Vokietija, skirtingai nei Baltijos šalys, gali sau leisti tokią brangią energiją, tačiau vargu ar Baltijos šalys išsivers be subsidijų.

  Dar šia tema

  Vėjo jėgainių parkai pagamina vis daugiau elektros energijos
  EIB skyrė 60 mln. eurų paskolą "Ignitis grupės" vėjo jėgainių parkui Lenkijoje
  Baltijos jūroje planuojama pastatyti vėjo jėgainių parką
  Tegai:
  Baltijos šalys, elektra

  Svarbiausios temos