01:04 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (368)

  Teigiama, kad Rusijos valdžia nori naudoti projektą kaip prievartos įrankį, o jo tikslas yra padidinti Lenkijos ir Ukrainos priklausomybę nuo rusiškų dujų

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. JAV Senatas į gynybos biudžeto projektą įtraukė papildomas sankcijas prieš "Nord Stream-2", antradienį sakė Kongreso narys iš Respublikonų partijos Stephen'as Womack'as.

  Jis teigė, kad Rusijos valdžia nori naudoti projektą kaip prievartos įrankį, o jo tikslas yra padidinti Lenkijos ir Ukrainos priklausomybę nuo rusiškų dujų.

  "Aš didžiuojuosi, kad esu sankcijų, kuriomis siekiama sustabdyti dujotiekio statybą, bendraautoris, ir sveikinu Senatą už šio prioriteto įtraukimą į gynybos biudžeto projektą", — rašė jis savo Twitter.

  Respublikonų kontroliuojamas Senatas ir Demokratų kontroliuojami Atstovų rūmai pateikia savo gynybos biudžeto galimybes. Tuomet juos surenka taikinimo komisija, po kurios abu Parlamento rūmai balsuoja už galutinę versiją, o ją pasirašo prezidentas.

  Projektas apima 55 milijardų kubinių metrų pajėgumų per metus dujotiekio tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vienu akcininku "Gazprom".

  Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 %, tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekvienas. JAV aktyviai priešinasi projektui. Gruodį JAV "Nord Stream-2" įvedė sankcijas, reikalaudamos iš kompanijų nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie darbų sustabdymą. Rusija ne kartą pabrėžė, kad projektas yra komercinis ir naudingas Europai.

  "Gazprom" imasi priemonių baigti dujotiekio tiesimą ir tikisi, kad jis bus paleistas 2020 metų pabaigoje arba 2021 metų pradžioje. Šiuo metu nutiesta apie 94 % vamzdyno.

  Tačiau birželio 4 dieną keletas senatorių, įskaitant įtakingą respublikoną Tedą Kruzą, pristatė JAV Senatui įstatymo projektą dėl naujų sankcijų "Nord Stream-2" atžvilgiu. Anot jų, sankcijos taikomos visiems statybose dalyvaujantiems laivams, tiems, kas palengvina šių laivų aprūpinimą, įmonėms, kurios teikia jiems draudimo ir uosto paslaugas, taip pat tiems, kurie išduoda pažymą pradėti eksploatuoti dujotiekį.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (368)

  Dar šia tema

  "Mes nesaugosime vokiečių nuo Rusijos". Prieš ką JAV draugauja su Lenkija
  Vokietija laukia JAV sprendimo dėl sankcijų prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos