22:07 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Europos investicijų bankas taip pat finansavo Lietuvos–Lenkijos elektros tinklų jungtį "LitPol Link"

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius "Amber Grid" pasirašė iki 65 mln. eurų vertės paskolos sutartį su Europos investicijų banku (EIB) dėl dujotiekių jungties tarp Lenkijos ir Lietuvos dalies Lietuvos Respublikos teritorijoje statybos finansavimo, pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

  Dujotiekių jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos GIPL "užtikrins gamtinių dujų perdavimą aukšto slėgio vamzdynais, veiksmingai integruojant Baltijos šalių ir Suomijos dujų rinkas į bendrą ES rinką bei diversifikuojant dujų tiekimo šaltinius. Projektu taip pat siekiama užtikrinti dujų tiekimo saugumą bei patikimumą Lietuvai ir Baltijos regionui".

  "Energijos tiekimo saugumas yra dažna EIB investicijų Baltijos šalyse tema. Ši dujų jungtis su Lenkija yra svarbus žingsnis link pilnos Europos energetikos rinkos integracijos, nes tai leis visoms trims Baltijos šalims ir Suomijai prisijungti prie Europos dujų perdavimo sistemos tinklo", — sakė EIB viceprezidentas Thomas Östros.

  Projekto techninio įgyvendinimo metu bus nutiestas 700 mm skersmens ir 165 km ilgio dvikryptis, požeminis dujotiekis, užtikrinantis gamtinių dujų perdavimą aukšto slėgio vamzdynais, kurio maksimalus pajėgumas bus 27 TWh per metus. Dujotiekis bus ištiestas nuo Lietuvos sienos su Lenkija Lazdijų rajone iki Jauniūnų dujų kompresorių stoties Širvintų rajone, į šiaurę nuo Vilniaus. 

  Anksčiau Europos investicijų bankas taip pat finansavo Lietuvos-Lenkijos elektros tinklų jungtį "LitPol Link".

  Dar šia tema

  Nė gabalėlio Rusijos geležies. Lietuvoje dujotiekis apsaugotas nuo rusiškos dvasios
  Lietuva dėl kovos su Rusija brenda į skolas
  Pradedami dujotiekio GIPL tiesimo po Nerimi darbai
  Tegai:
  dujotiekis, paskola, Amber Grid

  Svarbiausios temos