17:19 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar akivaizdu, kad Europos Sąjungoje ir euro zonoje nėra paruoštų mechanizmų, kaip įveikti krizę, esant koronaviruso pandemijai, pažymėjo ekonomistas Vasilijus Koltašovas

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Europos Komisija pakeitė Lietuvos ekonominę prognozę 2020 metams, rašoma Vyriausybės pranešime.

  Remiantis vasaros prognoze, šalies ekonomika kris mažiau, nei tikėtasi pavasarį — 7,1 procento. Manyta, kad gegužę šis skaičius sumažės 7,9 procento. 2021 metais, EK vertinimu, tikimasi dalinio atsigavimo, o Lietuvos BVP augs 6,7 proc.

  Kaip sakė Sputnik Lietuva ekonomistas, Globalizacijos ir socialinių judėjimų instituto Ekonominių tyrimų centro vadovas Vasilijus Koltašovas, visos dabartinės prognozės yra labai sąlyginės, juolab, kad dar nežinoma, kokia stipri bus krizė Europos Sąjungoje ir euro zonoje.

  "Tai turės tiesioginį poveikį visai Baltijos šalių ekonomikai, todėl dabar negalime tiksliai pasakyti, ar BVP sumažės 7,1, ar 7,9. Bet kokiu atveju, visada galima gražiai apskaičiuoti. Tam yra šie matematiniai BVP apskaičiavimo metodai, tačiau faktas yra tas, kad reali ekonominė padėtis nuo to nepagerės. Padėtis išlieka labai sunki, o iš esmės — beviltiška, nes visa ankstesnė ekonomikos plėtros strategija pasiekė objektyvias ribas", — teigė ekspertas.

  Anot jo, išeitis iš krizės Europos Sąjungai dabar yra visiškai neaiški.

  "Na, nukrisime šiek tiek mažiau ar šiek tiek daugiau — klausimas aiškus, bet kas toliau? Koks vystymosi mechanizmas bus taikomas? Dabar nėra jokių mechanizmų, niekas jų nepasiūlo ir nepaskelbia, todėl jie tiesiog bando šiek tiek nuraminti žmones, pasakyti jiems, kad kritimas nebus toks dramatiškas", — sakė Koltašovas.

  Europos Sąjungos BVP 2019 metais
  © Sputnik /
  Europos Sąjungos BVP 2019 metais

  Dar šia tema

  Ekonomistas: Baltijos šalys turi rinktis — išnykti ar normalizuoti santykius su Rusija
  Valstybė suteiks pagalbą su ekonominiais sunkumais susiduriantiems pieno gamintojams
  Ekonomistas: Lietuvos eksportas atsigaus vasaros pabaigoje
  EK gerina šių metų Lietuvos ekonomikos prognozę
  Tegai:
  ekonomika, prognozė, Lietuva, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos