02:11 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Per pastaruosius mėnesius neatidėliotinos kainos Europos mazguose nukrito iki žemiausių kainų lygio, tačiau artimiausioje ateityje įmanomas pagerėjimas

  VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. "Gazprom" mano, kad pasiektas žemiausias dujų neatidėliotinų kainų kritimo taškas Europoje, o stabilesnio dujų rinkos balanso galima tikėtis nuo 2020 metų ketvirtojo ketvirčio, ​​praneša RIA Novosti su nuoroda į bendrovės finansų skyriaus vadovą Aleksandrą Ivanikovą.

  "Kalbant apie neatidėliotinas kainas Europos mazguose, yra pagrindo manyti, kad iki šiol jau peržengėme žemiausią tašką. Be to, dėl sezoninio veiksnio ir didelio dujų saugyklų tūrio užpildymo galima tikėtis stabilesnio rinkos balanso nuo ketvirtojo ketvirčio", — sakė Ivanikovas.

  Jis pažymėjo, kad padėtį Europos dujų rinkoje pirmąjį ketvirtį dar pablogino keletas neigiamų veiksnių: pasiūlos perteklius pasaulinėje SGD rinkoje, neįprastai šilti orai antrą žiemą iš eilės ir dideli dujų rezervai požeminėse dujų saugyklose.

  Todėl neatidėliotinos kainos Europos mazguose nukrito iki žemiausių kainų, o birželį pasiekė istorinę žemiausią kainą. Europos rinkoje vidutinės neatidėliotinų dujų ir naftos kainos sumažėjo maždaug 50 procentų, palyginti su pirmuoju 2019 metų ketvirčiu.

  Dar šia tema

  Analitikas: Europos Sąjunga siekia Baltijos šalių pramonės likvidavimo
  Lietuva derybose sieks konkurencingumą užtikrinančio ES daugiamečio biudžeto
  Tegai:
  dujos, Europa, Gazprom

  Svarbiausios temos