17:27 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Laikraštis pažymi, kad Rusija iki 2028 metų gali kontroliuoti 20 procentų viso pasaulio grūdų eksporto, o dėl globalinio atšilimo šalis gali tapti dar galingesne "grūdų valstybe"

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Rusija gali naudoti kviečių eksporto apribojimą kaip "politinį ginklą", tai kelia susirūpinimą, rašo "The National Interest".

  Kaip pažymi straipsnio autorius, Rusija iki 2028 metų gali kontroliuoti 20 procentų viso pasaulio grūdų eksporto, o dėl globalinio atšilimo šalis gali tapti dar galingesne "grūdų valstybe".

  Klimato pokyčiai, anot "The National Interest", kartu su padidėjusiu ariamųjų žemių plotu taip pat gali sukelti neigiamų padarinių, įskaitant miško gaisrus ir sausras, kurie gali būti ne tik dažnesni, bet ir sunkesni. Kita vertus, globalinis atšilimas taip pat gali padidinti kitų valstybių priklausomybę nuo Rusijos tiekiamų prekių, o neigiamos klimato kaitos pasekmės Rusijoje jos kviečių importuotojus padarys lengvai pažeidžiamus.

  Be to, straipsnio autorius priminė apie grūdų eksporto kvotą dėl COVID-19 pandemijos. Anot žurnalo, importuotojai, tarp jų Turkija, Egiptas ir Bangladešas, turėjo skubėti ieškoti šaltinių, kad užpildytų savo grūdų atsargas.

  Leidinys pripažįsta, kad aprūpinimas maistu turėtų būti valstybės prioritetas. Tačiau pabrėžiama, kad net kai 2010 metais dėl sausros buvo įvesta kviečių eksporto kvota, Rusija vis dar turėjo dideles grūdų atsargas, kaip ir šiemet. Prieš dešimt metų ši priemonė paskatino maisto kainų kilimą visame pasaulyje, rašo straipsnio autorius.

  "Dar labiau nei Rusijos eksporto ribojimas krizės metu nerimą kelia tai, kad Rusija eksporto apribojimą gali panaudoti kaip politinio spaudimo priemonę. Rusija gali kviečių eksportą paversti ginklu, kad darytų spaudimą šalims, kuriose dėl klimato pokyčių atsiradęs maisto neužtikrintumas joms nepaliks pasirinkimo", — pažymima straipsnyje.

  Šiais metais dėl koronaviruso pandemijos Rusija pirmą kartą nuo 2010 metų pristabdė grūdų eksportą į pasaulio rinką. Kaip pranešė Rusijos žemės ūkio ministerija, iki balandžio 26 dienos gamintojai visiškai išnaudojo netarifinę grūdų eksporto kvotą, įvestą laikotarpiui nuo balandžio 1 dienos iki birželio 30 dienos. Ministerija pagrindė šių priemonių būtinumą tuo, kad reikia patenkinti šalies vidinius grūdų ir jų perdirbimo produktų poreikius. Kita vertus, ministerijos vertinimu, apribojimai neturės įtakos valstybinių programų įgyvendinimui, taip pat eksporto rodikliams 2020 metais.

  Dar šia tema

  Kinija pasirengusi bendradarbiauti su Rusija ir PSO kovoje su koronavirusu
  Už poliarinio rato: kaip Rusija išgauna naftą Arktyje
  Tegai:
  grūdai, eksportas, Rusija

  Svarbiausios temos