21:01 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Darbai bus vykdomi tiesiant geležinkelio magistralę "Rail Baltica". Sutarties vertė yra 1,66 milijono eurų

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Geležinkelio linija nuo Kauno iki Lenkijos sienos yra modernizuojama įgyvendinant "Rail Baltica" projektą, praneša Lietuvos susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, AB "Lietuvos geležinkelių infrastruktūra" ("LTG Infra") ir jungtinės veiklos partneriai UAB "Sweco Lietuva" ir DB Engineering & Consulting GmbH pasirašė sutartį.

  Pagal ją per 24 mėnesius bus nustatyta optimali projekto "Rail Baltica" geležinkelio linijos Lenkijos ir Lietuvos valstybių siena–Jiesia modernizavimo trasa, numatytos susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros plėtrai reikalingos teritorijos ir sudarytos sąlygos šios infrastruktūros darniai plėtrai.

  Sutarties vertė yra 1,66 milijono eurų.

  Rangovas parengs planuojamos geležinkelio linijos ir susijusių infrastruktūros objektų koncepciją. Tada bus parengti ją realizuojantys sprendiniai, pagal juos suformuoti tam reikalingi žemės sklypai ir servitutai.

  Užbaigus šias procedūras galės būti vykdomi tolimesni 1435 mm pločio vėžės geležinkelio linijos modernizavimo darbai. Tai žemės paėmimas, projektavimas, statyba. Darbus numatyta užbaigti iki 2026 metų.

  "Europinio standarto geležinkelis nuo Lenkijos iki Kauno funkcionuoja nuo 2015 metų, juo reguliariai vežami keleiviai. Palaikant Europos Komisijai ir projekto įgyvendintojams, Lietuvai, Latvijai ir Estijai priėmus sprendimą dėl naujų geležinkelio parametrų, pagal kuriuos keleiviniai traukiniai važiuos iki 249 km/h greičiu, iškilo poreikis šios linijos modernizavimui. Vykstant plėtros darbams pastatytas geležinkelis ir toliau bus eksploatuojamas, o vėliau galės būti panaudojamas ir regioniniam keleivių susisiekimui bei krovinių gabenimui", — pasakė "LTG Infra" generalinis direktorius Karolis Sankovski.

  Šiuo metu veikiančia "Rail Baltica" trasa reguliariai kursuoja keleiviniai traukiniai nuo Kauno iki Balstogės. Linija taip pat naudojama įvairių rūšių kroviniams skirtingų tipų vagonuose, cisternose, konteineriuose, taip pat įvairiai karinei technikai vežti.

  "Rail Baltica"

  "Rail Baltica" projektas — tai geležinkelis, jungsiantis Baltijos šalis su Vakarų Europa. Jis eis per Berlyną, Varšuvą, Vilnių, Kauną, Rygą ir Taliną. Maršrutą buvo numatyta pratęsti iki Suomijos naudojant vandens transportą, tačiau Helsinkis pristabdė savo dalyvavimą.

  Bendras "Rail Baltica" geležinkelio linijos ilgis Baltijos šalyse yra 870 kilometrų: Lietuvoje — 392 kilometrai, Latvijoje — 265 kilometrai, Estijoje — 213 kilometrai.

  Projekto vertė siekia 5,8 milijardo eurų. Periodiškai pasirodo informacija, kad geležinkelio tiesimas kainuos brangiau, nei buvo numatyta iš pradžių.

  Taigi, interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pareiškė, kad projekto įgyvendinimas tęsis gana ilgai, tačiau iš esmės daug rimtesnis yra jo spartus brangimas. Taip pat, jo manymu, neaišku, kam Baltijos šalims reikalinga "Rail Baltica".

  Be to, neseniai atliktas projekto auditas, kurio rezultatus paskelbė Europos Audito Rūmai, atskleidė rimtų trūkumų, ypač kalbant apie trasos apsimokėjimą. Ataskaitoje pabrėžiama, kad prognozuojamas keleivių skaičius neatlaiko kritikos. Be to, neaišku, iš kur atsiras kroviniai, kuriuos planuojama gabenti geležinkeliu.

  Маршрут Rail Baltica
  © Photo : Rail Baltica
  Маршрут Rail Baltica

  Dar šia tema

  Ekspertas: "Rail Baltica" — tai smurtas prieš geografiją ir ekonominę logiką
  Ekspertas: projektas "Rail Baltica" nuo pat pradžių buvo sumanytas kaip karinis
  Skvernelis padėkojo EK narei už paramą projektui "Rail Baltica"
  "Uždusinti kainomis": Lietuvos prezidentas atsidūrė "Lenkijos spąstuose"
  Tegai:
  geležinkelis, Lenkija, Lietuva, Rail Baltica

  Svarbiausios temos