20:54 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad terminalas užtikrino daugiau nei 70 procentų viso gamtinių dujų kiekio, patiekto Baltijos šalių vartotojams

  VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Šiemet per pirmąjį pusmetį Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo naudojimo lygis padidėjo penkiais procentiniais punktais — iki 48 procentų. Apie tai pranešė terminalo bendrovė-operatorė "Klaipėdos nafta".

  Per šį laikotarpį terminale apsilankė 35 dujovežiai. Iš viso per šį laikotarpį buvo atgabenta 1,6 mln. kubinių metrų SGD.

  Bendrovės "Amber Grid" duomenimis, SGD terminalas užtikrino 72 procentus viso gamtinių dujų kiekio, patiekto Lietuvos ir kitų Baltijos šalių vartotojams.

  "Beveik trys ketvirtadaliai gamtinių dujų iš Klaipėdos SGD terminalo šiemet per pirmą pusmetį buvo patiekta Lietuvos ir kitų Baltijos šalių vartotojams, kai, palyginti, vamzdynais — tik 28 proc. Tai kone dvigubai daugiau nei praėjusių metų pirmą pusmetį, kai gamtinių dujų tiekimas iš terminalo sudarė 43 proc. Akivaizdu, jog gamtinių dujų importuotojai, vertindami vamzdžiu tiekiamų dujų ir pasaulines SGD kainas, daugiau rinkosi įsigyti pastarųjų", — pareiškė KN l. e. p. komercijos direktorė Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė.

  Pasak jos, SGD terminalo klientai aktyviai naudojosi pasaulinėje SGD rinkoje susiklosčiusia žemų kainų situacija ir galimybe įsigyti pigesnio krovinio, taip pat galimybe dujas laikyti požeminėje Inčukalno saugykloje. 

  Pagal krovinių kilmės geografiją pirmą pusmetį, 60 proc. krovinių atgabenta iš Norvegijos, beveik 26 proc. — iš JAV, likusią dalį sudaro mažos apimties dujovežiais atgabenti kroviniai iš Rusijos.

  Savo SGD terminalą Lietuva pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pagrindė noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai apsieina: "Klaipėdos nafta" kasmet Norvegijai už nuomą moka 60 milijonų eurų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų tiekimai tapo reguliarūs nuo praėjusių metų pavasario. Kalbant apie amerikietiškas SGD, kurių pirkimą dažnai mini Lietuvos valdžia, Klaipėdos terminalo egzistavimo metu jų buvo tik kelios partijos.

  Dar šia tema

  "Gazprom" įvardijo neginčijamą Rusijos dujų pranašumą prieš JAV SGD
  Ekspertas: esant dabartinėms kainoms niekas neinvestuos į Lietuvos SGD terminalą
  Į Lietuvą atvyko naujas SGD krovinys iš Rusijos
  Šiaurės jūros kelio prijaukinimas: ką daro Rusija, kad patektų į SGD rinką
  Lietuva per savaitę gavo antrą SGD krovinį iš Rusijos
  Tegai:
  Baltijos šalys, suskystintos gamtinės dujos (SGD), SGD, SGD terminalas, Lietuva

  Svarbiausios temos