08:42 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (421)

  Kaip pažymėta, priemonės gali būti skirtingos, įskaitant apsaugines kontrsankcijas. Verslas taip pat įsitikinęs, kad turėtų veikti ir Europos Sąjunga

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Vokietijos ekonomikos rytų komitetas svarsto atsakomąsias priemones prieš JAV sankcijų "Nord Stream-2", įskaitant atsakomąsias sankcijas, sakė komiteto vykdomasis direktorius Michaelis Harmsas interviu žiniasklaidos grupei "Funke".

  Anksčiau JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas teigė, kad Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal įstatymą "Dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis", įtraukiant į dokumentą "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Šie veiksmai kelia JAV sankcijų grėsmę investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais.

  "Iki šiol mes visada įspėjome apie griežtas atsakomąsias priemones prieš JAV, nes nenorime patekti į sankcijų spiralę. Dabar mes matome kitaip", — RIA Novosti cituoja Harmsą.

  Jis pažymėjo, kad komitetas rengia konkrečias priemones. "Jos gali būti įvairios: nuo aiškių politinių pareiškimų, kompensacijų vietinėms įmonėms iki gynybinių kontrsankcijų", — pridūrė Harmsas.

  Jis perspėjo, kad JAV valdžia gali blokuoti dalyvaujančių firmų sąskaitas ir taikyti sankcijas projektą finansuojantiems bankams. Harmsas pridūrė, kad "JAV ambasada Berlyne jau skubina kai kurias firmas [nurodyti — Sputnik] konkrečias derybų datas".

  Harmsas teigė, kad JAV sankcijų grėsmė gali sukurti "pavojingą precedentą". "ES turi veiksmingai kovoti su tuo. Būtina vengti, kad kitoms valstybėms kiltų panašios idėjos", — sakė jis.

  Anksčiau Harmsas sakė RIA Novosti, kad "Nord Stream-2" ir kiti panašaus pobūdžio klausimai tarp JAV ir ES gali būti išspręsti tik paketo susitarimu.

  Liepos 16 dieną komiteto vadovas Oliveris Hermesas JAV pareiškimus dėl sankcijų "Nord Stream-2" pavadino precedento neturinčiu kišimusi į ES energetinį suverenitetą. Jis pridūrė, kad Europai reikia "veiksmingo apsauginio skydo" įmonėms, kurios "nepagrįstai nukentėjo nuo JAV sankcijų, kad apsaugotų jas nuo finansinės žalos".

  "Nord Stream-2" yra naujas į eksportą orientuotas dujotiekis, tiesiamas iš Rusijos į Europą per Baltijos jūrą. Dujotiekio pradžios Baltijos jūroje taškas yra Leningrado srities Ust-Luga sritis, išėjimo taškas — Vokietijoje, Greifsvaldo rajone. Maršruto ilgis yra daugiau nei 1,2 tūkstančio kilometrų. Bendras dviejų "Nord Stream-2" linijų pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus. Bendras"Nord Stream" ir "Nord Stream-2" projektinis pajėgumas yra 110 milijardų kubinių metrų dujų per metus.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (421)

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV bijo, kad Rusija ir ES turės naujus projektus po dujotiekio
  Briuselis įvertino JAV veiksmus "Nord Stream-2" atžvilgiu
  Ekspertas: JAV sankcijomis bandoma pakenkti Europos interesams
  Tegai:
  JAV, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos