20:38 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Europos Sąjungos susilpnėjimas ilgalaikėje perspektyvoje neatneša nieko gero, tarp jų ir Baltijos šalims, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. ES šalys, priimdamos ES daugiametį biudžetą, kad išsaugotų Europos solidarumą, paaukojo savo strateginę plėtrą svarbiausiose šiuolaikinės ekonomikos srityse, interviu Sputnik Lietuva pasakė ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius.

  Palyginti su ankstesne finansine perspektyva, 2021–2027 metams Lietuvai pavyko išsiderėti 1,7 mlrd. eurų daugiau. Bendra ES lėšų Lietuvai skiriama suma siekia 14,5 mlrd. eurų.

  Tuo tarpu Latvijos ekonomika iš Europos Sąjungos gaus dešimt milijardų eurų, o Estijos — tik 6,8 milijardo eurų.

  Ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pareiškė, kad užbaigtas derybas dėl ES biudžeto galima laikyti Baltijos šalių sėkme.

  "Jos įrodė, kad sugeba išmušti pinigus iš valdančiojo centro, nesvarbu, kas yra tas centras — Maskva ar Briuselis. Čia matome tradicijos, besitęsiančios nuo sovietmečio, atkūrimą. Kitas dalykas yra tas, kad nesu įsitikinęs, jog tai yra visos Europos Sąjungos ir Baltijos šalių kaip jos dalies pergalė. Jei pažvelgtume ir atidžiai ištirtume tuos ateinančių septynerių metų finansinės perspektyvos pasiūlymus, kurie buvo patvirtinti, tai akivaizdu, kad siekdamos Europos solidarumo ES šalys paaukojo savo strateginę plėtrą svarbiausiose šiuolaikinės ekonomikos srityse", — pasakė jis.

  Nosovičius pažymėjo, kad dabar kalbama, jog Pietų ir Rytų Europai suteikiama parama lemia tai, kad sumažėja proveržinių technologinių projektų finansavimas, inovacijų diegimas į ES ekonomiką, o tai, savo ruožtu, gali ilgalaikėje perspektyvoje sukelti Europos atsilikimą nuo jos konkurentų pasaulyje — JAV, Kinijos ir Rusijos.

  "Taigi, kad išsaugotų savo vienybę, solidarumą, kuris, be abejo, išgyveno eilinę krizę šiais metais, jam įtakos turėjo situacija su koronavirusu, tiksliau net reakcija į pandemiją. ES turėjo brangiai sumokėti už šį solidarumą. Perspektyva, dėl kurios buvo susitarta Briuseliyje, žais prieš Europos Sąjungą. Čia Baltijos šalys, joms suteikta parama ir finansavimas, kartu su visais kitais paramos gavėjais, objektyviai, nenoriai, silpnina ES. Jos silpnėjimas ilgalaikėje perspektyvoje neatneša jiems nieko gero", — pažymėjo jis.

  Dar šia tema

  ES vadovai susitarė dėl naujo biudžeto: Lietuvai — apie 14,6 mlrd eurų
  Lietuva išsiderėjo iš ES daugiau nei 14 mlrd eurų derybose dėl biudžeto
  Ekspertas: kuo toliau, tuo mažiau ES dotacijų pamatys Lietuva

  Svarbiausios temos