13:34 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Sankcijų karas jau vyksta ir greičiausiai sukels rinkų nacionalizaciją, sako Vladimiras Rožankovskis, "Grand Capital" vyresnysis analitikas

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. "Grand Capital" vyresnysis analitikas Vladimiras Rožankovskis interviu Sputnik Lietuva pareiškė, kad SGD iš JAV gali būti įvesti importo mokesčiai.

  "Jungtinėse Valstijose egzistuoja tokia įstatymų sistema, kad ten yra daug lengviau priimti įstatymus, nei vėliau juos atšaukti. Tai, ką jie priėmė, tęsis pakankamai ilgai ir skausmingai. Bent jau iki prezidento rinkimų mažai tikėtina, kad kas nors pasikeis. Tai yra sankcijų karas. JAV įvedė tarifus Europos bendrovėms. <...> Taip, tai bus rinkų nacionalizavimas. Europoje bus šūkis "Pirkite europietišką", Amerikoje — "Pirkite amerikietišką", Kinijoje — "Pirkite kinišką" ir panašiai. Štai kur krypsta pasaulis", — sakė jis.

  Rožankovskis neatmeta galimybės, kad "Nord Stream-2" bus baigtas statyti, tačiau dabar kyla klausimas, kaip Europa ir JAV toliau sąveikaus.

  Anksčiau Vokietijos ekonomikos Rytų komitetas svarsto atsakomąsias priemones prieš numatomas JAV sankcijas "Nord Stream-2", tame tarpe ir atsakomąsias sankcijas, sakė komiteto vykdomasis direktorius Michaelis Harmsas. Anot jo, jie anksčiau vengė tokių kategoriškų atsakymų.

  Jis pažymėjo, kad komitetas rengia konkrečias priemones. Harmsas pabrėžė, kad jos gali būti įvairios: nuo aiškių politinių pareiškimų, kompensacijų vietinėms įmonėms iki atsakomųjų sankcijų.

  Dar šia tema

  "Gazprom" įvardijo neginčijamą Rusijos dujų pranašumą prieš JAV SGD
  Dujų krizė: JAV gresia staigus SGD gamybos sumažėjimas
  Sumažėjo gyvybingumas: rinkoje paaiškėjo apie JAV SGD nesėkmę
  Tegai:
  Rusija, JAV, karas, sankcijos

  Svarbiausios temos