23:52 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nors nėra akivaizdžių korupcijos atvejų panaudojant europinius pinigus, kyla problemų, susijusių su viešaisiais pirkimais, teigė politologas Vadimas Volovojus

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva Lietuvos politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pažymėjo, kad reikia džiaugtis finansavimo dydžiu, tačiau dabar tikrai svarbu šiuos pinigus panaudoti kuo efektyviau.

  "Turėsime pamatyti, kaip visa tai įvyks, tačiau remdamiesi istorine patirtimi galime pasakyti, kad Lietuva ne visada efektyviai panaudojo Europos Sąjungos skirtas lėšas, todėl Europos pagalbos naudojimo istorija šiek tiek kelia nerimą", — sakė jis.

  Anot Volovojaus, nėra akivaizdžių korupcijos atvejų, tačiau yra problemų, susijusių su viešaisiais pirkimais.

  ES vėliava
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Ir čia, atsižvelgiant į tai, kad visų pirma prezidentas [Gitanas Nausėda] savo kalboje pabrėžė poreikį sukurti veiksmingesnę viešųjų pirkimų sistemą, remdamiesi ja galime padaryti tokią netiesioginę išvadą... Nors oficialiai korupcijos ir sukčiavimo naudojant Europos lėšas atvejų nenustatyta, tačiau galbūt tais atvejais, kai kyla problemų dėl šių viešųjų pirkimų, kai naudojamos Europos lėšos, kažkas gali būti nepakankamai skaidru <...> Atsižvelgiant į tai, kad pinigai buvo skirti, turime stengtis juos panaudoti taip, kad atsirastų kuo didesnė pridėtinė vertė", — sakė jis.

  Palyginti su ankstesne finansine perspektyva, 2021–2027 metais Europos Sąjunga Lietuvai skyrė 1,7 milijardo eurų daugiau. Bendra finansavimo suma siekia 14,5 milijardo eurų.

  "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas teigė, kad šalį užlies "ES pinigų lietus" ir jie bus skirti svarbiems projektams. Anot jo, tai yra puiki galimybė, bet kartu ir didžiulė atsakomybė Lietuvai, nes respublika niekada nebegaus tokios dosnios Europos Sąjungos paramos.

  Dar šia tema

  Nausėda apie skurdą Lietuvoje: Vilniaus dydžio gyventojų skaičius nesuveda galo su galu
  Nausėda paragino ES vadovus susitarti dėl biudžeto
  EK atstovas tikėtiną ES paramą laiko didžiausia Lietuvos istorijoje
  Tegai:
  korupcija, ES parama, viešieji pirkimai

  Svarbiausios temos