04:58 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Zasnico miesto mero, Europa yra suvereni teritorija ir neturėtų leisti tokio kišimosi į ekonominius klausimus

  VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. JAV sankcijų "Nord Stream-2" sugriežtinimas yra tarptautinės teisės pažeidimas. Apie tai interviu RT Deutsch Sakė Vokietijos Zasnico miesto meras Frankas Krachtas, kuris gali būti paveiktas ribojamųjų priemonių.

  "Mes dar negavome oficialaus pranešimo, tačiau turime į tai žiūrėti rimtai, nes tai yra esamų sankcijų tęsinys. Europa yra suvereni teritorija, ir manau, kad Europa neturėtų leisti tokio kišimosi į ekonominius klausimus", — paaiškino Krachtas.

  Jis pridūrė, kad tokie projektai kaip "Nord Stream-2" atlieka svarbų vaidmenį plėtojant nedidelį uostamiestį: kuriamos naujos darbo vietos ir yra galimybė reklamuoti savo produktyvumo intervalą tarptautiniu lygmeniu.

  "Nemanau, kad turėtume saugotis Rusijos. Meklenburgo-Pomeranijos regionas jau seniai palaiko gerus ekonominius santykius su Rusija. Mano nuomone, labai svarbu kalbėtis vienas su kitu, o ne grasinti, net šiais sunkiais laikais", — pridūrė jis.

  Anksčiau JAV Atstovų rūmai patvirtino gynybos biudžeto projektą 2021 fiskaliniams metams, kuriame yra išplėstos sankcijos "Nord Stream-2". Įsigaliojus dokumentui, ribojamosios priemonės paveiks visus asmenis, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusius su dujotiekio tiesimu. Jos gali būti taikomos ir Frankui Krachtui, nes du Rusijos laivai, ketinantys užbaigti statybas, yra uoste, kuris 90 % priklauso Zasnico miestui.

  "Nord Stream-2" projektas numato dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės iki Baltijos jūros. Projektui priešinasi Jungtinės Amerikos Valstijos, kurios ketina suskystintas gamtines dujas tiekti ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys. Gruodį Vašingtonas pradėjo taikyti sankcijas, reikalaudamas, kad dujotiekio tiesimo įmonės nedelsdamos nutrauktų statybą.

  Šveicarijos bendrovė "Allseas" beveik iš karto paskelbė nutraukianti savo darbus projekte.
  Maskva ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis ir pelningas Europai.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  Valstybės Dūma įvertino JAV bandymų sustabdyti "Nord Stream-2" pasekmes
  Briuselis įvertino JAV veiksmus "Nord Stream-2" atžvilgiu
  Vokietijos verslas planuoja atsaką į JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Vokietija, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos