04:40 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (461)

  Politikas pabrėžė, kad jį pribloškė Amerikos valdžios veiksmai, susiję su europiniu projektu "Nord Stream-2". Ernstas juos vertina kaip "tiesioginį kišimąsi į Vokietijos ir Europos suverenitetą"

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo nesėkmės rudenį vyksiančiuose rinkimuose atveju gali būti atšauktos pretenzijos "Nord Stream-2" atžvilgiu, žurnalistams Berlyne sakė Vokietijos Bundestago ekonomikos ir energetikos komiteto vadovas, Kairiųjų partijos atstovas Klausas Ernstas. Apie tai rašoma RIA Novosti straipsnyje.

  "Diskusijos aplink "Nord Stream-2" rodo, kad Amerikos politikai bando ginti savo interesus nepaisydami sąjungininkų. Likusio Vokietijos pirmininkavimo ES Tarybai laiko [nuo liepos 1 iki gruodžio 31 dienos — Sputnik] turbūt nepakaks, kad būtų galimybė pagerinti santykius. Vienintelė viltis, kad Trampas nebus perrinktas", — teigė Ernstas.

  Politikas pabrėžė, kad jį pribloškė Amerikos valdžios veiksmai, susiję su europiniu projektu "Nord Stream-2". Ernstas juos vertina kaip "tiesioginį kišimąsi į Vokietijos ir Europos suverenitetą".

  "Federalinė vyriausybė griežtai pasmerkė ekstrateritorinių sankcijų grėsmę iš JAV, tačiau oficialiai aš dar nežinau apie jokias atsakomąsias priemones. Tačiau vis daugiau politikų pasisako už griežtesnį požiūrį", — pridūrė politikas.

  "Nord Stream-2" projekte numatyta nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  JAV aktyviai priešinasi projektui, kad užpildytų rinką parduodamos suskystintas gamtines dujas ES šalyse. Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas klojime dalyvavusių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart paskelbė apie darbų sustabdymą. Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas yra išimtinai komercinio pobūdžio ir žada naudą savo Europos partneriams.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (461)

  Dar šia tema

  Valstybės departamento ultimatumas: kaip JAV grasina "Nord Stream-2" naujomis sankcijomis
  Briuselis įvertino JAV veiksmus "Nord Stream-2" atžvilgiu
  JAV Kongresas pritarė sankcijų "Nord Stream-2" stiprinimui
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos