09:33 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Jo nuomone, krizės mastą lėmė du veiksniai: koronaviruso atvejų skaičius ir pasitikėjimas valdžia

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas mano, kad ekonomikos nuosmukis Lietuvoje bus vienas mažiausių Europos Sąjungoje, palyginti su 2009 metų krize.

  "Mažmeninės prekybos nuosmukis pavasarį (kovo - gegužės mėn.) Lietuvoje siekė 7,3% (ES vidurkis – 9,8%), o pramonės – 6,6% (ES vidurkis – 20,2%). Be to, pagrindinių eksporto partnerių (Skandinavijos ir Baltijos šalių bei Vokietijos ir Lenkijos) ekonomikos taip pat santykinai nedaug nukentėjo nuo COVID-19 krizės, o tai greičiau nei tikėtasi padėjo atsigauti ir Lietuvos eksportui", — parašė jis savo Facebook paskyroje.

  Mauricas pareiškė, kad platesniame kontekste pagal pramonės ir mažmeninės prekybos rodiklius nuo krizės mažiausiai nukentėjo Skandinavijos šalys, po jų eina Baltijos šalys ir Centrinė Europa. Prasčiausia padėtis yra Pietų Europoje ir Britanijoje.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Ekonomistas tvirtina, kad krizės mastą nulėmė du pagrindiniai veiksniai: COVID-19 atvejų skaičius ir pasitikėjimas valdžia.

  "Lietuva, lyginant su kitomis Baltijos šalimis, turėjo labai panašų COVID-19 atvejų skaičių, bet kiek mažiau pasitikėjimo (daugiau panikos ir griežtesnės karantino sąlygos), tad rezultatas kiek prastesnis nei Latvijos (ir panašus kaip Estijos). Bet Lietuvoje metų pradžia buvo geresnė, o ir dovanėlės prieš rinkimus lems tai, kad bendras metinis Lietuvos rezultatas, tikėtina, bus geresnis nei Latvijos ir Estijos", — rašė jis.

  Dėl pandemijos daugelis šalių nustatė apribojimus, o tai, savo ruožtu, paveikė ekonomiką. Lietuvoje nuo kovo 16 iki birželio 17 dienos galiojo karantinas, kuris taip pat turėjo įtakos šalies ekonomikai.

  Mauricas anksčiau išsakė nuomonę, kad ekonominis nuosmukis respublikoje bus švelniausias euro zonoje, o Lietuva, pasak jo, gali tapti "ES biudžeto donore".

  Dar šia tema

  Ekonomistas įvardijo tris krizes, kurias įveikė Lietuva
  Ekonomistas: Lietuvos valstybės skola 2020 metais išaugs iki 50 % BVP
  Politologas: Lietuvos patirtis verčia abejoti ES išlaidų efektyvumu
  Netikėti milijardai: kur įtaisyti ir kaip įvaldyti Lietuvai skirtą ES "dovaną"
  Tegai:
  Lietuva, Latvija, Estija, ekonomika, ekonomikos krizė, krizė

  Svarbiausios temos