03:17 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Intrum" tyrimas apie COVID-19 įtaką vartotojų įpročiams buvo atliktas pavasarį kaip metinės vartotojų elgsenos Europoje ataskaitos, kurią bendrovė rengia nuo 2013 metų, dalis

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Koronaviruso krizės metu 65 % estų sumažino savo kasdienes išlaidas, o tai yra didžiausias skaičius tarp Europos Sąjungos šalių, praneša ERR.

  Tokie duomenys pateikiami kredito valdymo įmonės "Intrum" atliktame tyrime.

  Pagal vartojimo mažėjimą antroje eilėje atsidūrė Prancūzija, kur išlaidos sumažėjo 47 % respondentų, o trečiąją vietą užėmė Airija (46 %).

  Latvijoje ir Lietuvoje, kur išlaidas sumažino atitinkamai 42 % ir 38 % respondentų, šis skaičius taip pat buvo didesnis nei ES vidurkis (36 %).

  Mažiausiai vartojimo įpročių pokyčių pandemijos metu buvo Vengrijoje (21 %), taip pat Austrijoje, Danijoje ir Vokietijoje (23 %).

  "Atsižvelgiant į tai, kad didžioji dalis Estijos respondentų (79 %) teigė esantys nepatenkinti savo mėnesio santaupomis, o 32 % visai netaupo pinigų kiekvieną mėnesį, galima suprasti, kodėl jie turėjo sumažinti išlaidas dėl COVID-19", — sakė Ilva Valeika, "Intrum" vykdomoji direktorė Baltijos šalyse.

  Tačiau sušvelnėjus krizei, vartojimo įpročiai Estijoje greitai atsigavo. Statistikos departamento duomenimis, mažmeninės prekybos apyvarta 2020 metų gegužės mėnesį buvo tik 1 % mažesnė nei 2019 metų gegužę. Tačiau augimą daugiausia lėmė namų apyvokos prekių, buitinių prietaisų, aparatūros ir statybinių medžiagų, taip pat kompiuterių, knygų, sporto įrangos, žaidimų, žaislų, gėlių ir sodinukų pardavimas. Tuo tarpu, pavyzdžiui, tekstilės, drabužių ir avalynės pardavimai gegužę, palyginti su metiniais duomenimis, sumažėjo 22 %.

  "Intrum" tyrimas apie COVID-19 įtaką vartotojų įpročiams buvo atliktas pavasarį kaip metinės vartotojų elgsenos Europoje ataskaitos, kurią bendrovė rengia nuo 2013 metų, dalis. COVID-19 tyrime dalyvavo 4800 žmonių 24 Europos šalyse. Apklausoje dalyvavo vyresni nei 18 metų vyrai ir moterys, visiškai ar iš dalies atsakingi už savo namų ūkio finansus.

  Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
  © Sputnik
  Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni

  Dar šia tema

  ES vadovai susitarė dėl ekonomikos atkūrimo plano
  Ekonomistas įvardijo tris krizes, kurias įveikė Lietuva
  Ekonomistas palygino Lietuvos ekonomiką su pabėgusiu iš ligoninės pacientu
  Tegai:
  vartojimas, krizė, ES

  Svarbiausios temos