22:50 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak "Klaipėdos naftos" bendrovės, laivas turėtų pristatyti 140 tūkst. kubinių metrų kuro. Daugiau jokių pristatymų šį mėnesį nesitikima

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko tanklaivis, gabenantis norvegiškas suskystintas gamtines dujas (SGD). Tai patvirtina portalo Marinetraffic.com duomenys.

  Praėjusią savaitę tanklaivis "Arctic Aurora" išvyko iš Norvegijos Melkojos uosto ir trečiadienį, 5:30 valandą, pasiekė Klaipėdos krantus. Šiuo metu tanklaivis yra Klaipėdos SGD terminale.

  "Klaipėdos naftos" duomenimis, laivas turėtų pristatyti 140 tūkst. kubinių metrų kuro.

  Tai trečias SGD krovinys iš Norvegijos Lietuvai liepos mėnesį, daugiau pristatymų šį mėnesį nenumatoma. Liepos mėnesį į Klaipėdą atplaukė septyni tanklaiviai su suskystintomis gamtinėmis dujomis, taip pat iš Rusijos.

  Lietuva pastatė savo SGD terminalą 2014 metais. Valdžios institucijos pateisino savo sprendimą noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" dujų monopolio. Tačiau terminalas yra brangus Lietuvai: kiekvienais metais "Klaipėdos nafta" moka Norvegijai 60 milijonų eurų nuomą.

  Lietuva dažniausiai gauna SGD iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos kuro pristatymai tapo reguliarūs nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie Amerikos SGD, kurias dažnai minėjo Lietuvos valdžios institucijos, Klaipėdos terminalo egzistavimo metu buvo tik kelios partijos.

  Dar šia tema

  Lietuva per savaitę gavo antrą SGD krovinį iš Rusijos
  Lietuva per mėnesį gavo antrą SGD partiją iš Norvegijos
  "Novatek" Šiaurės jūrų keliu pristatė pirmąją SGD partiją į Japoniją
  Tegai:
  Norvegija, SGD

  Svarbiausios temos