05:21 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu manančiųjų, kad ekonominė padėtis Lietuvoje blogės, dalis sumažėjo 12 procentinių punktų 

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis, palyginti su birželiu, padidėjo 1 procentiniu punktu. Kita vertus, rodiklis buvo neigiamas ir sudarė minus 3 punktus, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

  Palyginti su birželiu, gyventojai geriau vertino šalies ekonominės ir namų ūkio finansinės padėties perspektyvas, blogiau — namų ūkio finansinės padėties pokyčius per praėjusius 12 mėn. ir didesniems pirkiniams ketino išleisti mažiau.

  Liepą, palyginti su birželiu, šalies ekonominės padėties perspektyvų vertinimo balansas padidėjo 8 procentiniais punktais. Nors gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis per ateinančius 12 mėn. gerės, dalis šiek tiek sumažėjo (nuo 23 iki 21 proc.), bet gerokai mažiau gyventojų manė, kad padėtis blogės: manančiųjų, kad padėtis blogės, dalis sumažėjo 12 procentinių punktų (nuo 47 iki 35 proc.). 

  Gyventojų, manančių, kad padėtis nesikeis, dalis padidėjo nuo 26 iki 38 proc.

  Namų ūkio finansinės padėties prognozės, palyginti su birželiu, taip pat buvo šiek tiek optimistiškesnės. Kas penktas gyventojas (20 proc.) tikėjosi, kad jo namų ūkio finansinė padėtis gerės, 12 proc., manė, kad ji blogės (birželį — atitinkamai 22 ir 15 proc.).

  "Liepą namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vertino šiek tiek blogiau nei birželį: 16 proc. gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis pagerėjo, 23 proc. — kad ji pablogėjo (birželį — atitinkamai 23 ir 28 proc.)", — pažymi Statistikos departamentas.

  Be to, 22 proc. gyventojų nurodė, kad per artimiausius 12 mėn. tokiems pirkiniams kaip baldai ar buitinė technika ketina išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn., 20 proc. — mažiau (birželį — atitinkamai 28 ir 20 proc.).

  Per metus vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 9 procentiniais punktais. 

  Dar šia tema

  Ant dviejų kėdžių: TVF paskelbė dolerį grėsme pasaulio ekonomikai
  Nuomonė: brangios amerikiečių SGD "sunaikins" Europos ekonomiką
  Tegai:
  ekonomika, Lietuva, gyventojai

  Svarbiausios temos