19:40 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot miesto mero, nuolatinė suskystintų gamtinių dujų stotelė įtvirtins kurorto energetinę nepriklausomybę ir leis dujas ir toliau pirkti pasirenkant konkurencingiausias kainas siūlančius tiekėjus

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Šiandien Druskininkuose pradėjo veikti nuolatinė suskystintų gamtinių dujų (SGD) išdujinimo stotelė, kuri šio Lietuvos kurorto vartotojams užtikrins nepertraukiamą gamtinių dujų tiekimą ir skirstymą, praneša "Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad iki šiol Druskininkų gyventojai gamtinėmis dujomis buvo aprūpinami per laikiną, nuo 2017 metų rudens veikusią SGD dujų stotelę.

  Bendra nuolatinės Druskininkų SGD išdujinimo stotelės įrengimo vertė siekia 2,86 mln. eurų.

  "Nuolatinė suskystintų gamtinių dujų stotelė įtvirtins Druskininkų energetinę nepriklausomybę ir užtikrins, kad Druskininkų kurortas tikrai nebus energetinė sala, kad kaip ir visos Lietuvos vartotojai, galėsime dujas ir toliau pirkti pasirinkdami konkurencingiausias kainas siūlančius tiekėjus", — pasakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

  ESO 2016 metais iš UAB "Druskininkų šilumos tinklų" perėmė Druskininkų savivaldybėje esančią gamtinių dujų skirstymo sistemą, o nuo 2016 metų lapkričio 1 dienos, kai veiklą nutraukė buvęs dujų tiekėjas, vykdė garantinę dujų tiekimo veiklą.

  Dar šia tema

  Sumažėjo gyvybingumas: rinkoje paaiškėjo apie JAV SGD nesėkmę
  Neatlaikė konkurencijos: Europa ir Azija atsisako Amerikos SGD
  Ekonomistas: SGD artimiausiu metu taps tendencija energetikos rinkoje
  Ekspertas: Europa gali įvesti tarifus Amerikos SGD importui
  Trečias tanklaivis per mėnesį: Lietuva gauna didelę SGD siuntą iš Norvegijos
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), Druskininkai, Lietuva

  Svarbiausios temos