09:48 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagal parengtą įstatymo projektą SGD tiekimo Europos šalims klausimas yra JAV nacionalinio saugumo dalis

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. JAV Kongresas paragino supaprastinti suskystintų dujų eksportą iš JAV NATO sąjungininkėms, praneša RT.

  Įstatymą parengė Kongreso nariai Kerol Miler (Carol Miller) ir Deividas Makinlis (David McKinley). Aiškinamajame dokumente teigiama, kad padidėjęs eksportuotų SGD kiekis prisidės prie Amerikos NATO partnerių energetinio saugumo.

  Pačiame dokumente siūloma įpareigoti JAV Energetikos departamento vadovą greičiau patvirtinti paraiškas dėl gamtinių dujų eksporto visiems Šiaurės Atlanto aljanso partneriams.

  "Energetinis saugumas yra nacionalinis saugumas. JAV energijos eksporto plėtra padės užtikrinti didesnį Europos saugumą", — teigė Kerol Miler.

  Be to, dokumento paaiškinime teigiama, kad įstatymo projektas yra nukreiptas prieš Rusijos, kuri tariamai naudoja energiją kaip geopolitinį ginklą, pastangas. Priėmęs dokumentą, Vašingtonas galės padėti sumažinti Maskvos ekonominę ir politinę įtaką, teigia dokumento bendraautoriai.

  Ukrainos užsienio reikalų ministerija antradienį, liepos 28 dieną, paskelbė, kad Kijevas ir Varšuva susitarė imtis bendrų veiksmų užkirsti kelią "Nord Stream-2" paleidimui. Anksčiau Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius ne kartą ragino blokuoti Rusijos dujotiekio tiesimą. Ekspertai mano, kad Lenkija, kaip ir Ukraina, nenori likti be lėšų už per jos teritoriją tiekiamų Rusijos dujų tranzitą į Europą.

  Dar šia tema

  "Gazprom" įvardijo neginčijamą Rusijos dujų pranašumą prieš JAV SGD
  Dujų krizė: JAV gresia staigus SGD gamybos sumažėjimas
  Ekspertas: Lietuvoje ekonomika nugali politiką Rusijos SGD klausimu
  Tegai:
  nacionalinis saugumas, JAV, Europa, SGD

  Svarbiausios temos