03:42 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Tuo tarpu "Gazprom" dabar ieško teisinės konstrukcijos, kuri leistų įmonei išvengti JAV sankcijų, mano ekspertas Valerijus Vaisbergas

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. JAV stipriai spaudžia Europą projekto "Nord Stream-2" klausimu, o ES ir Vokietijai sunku atsispirti šiam spaudimui, interviu Sputnik radijui pasakė investicijų bendrovės "Regionas" Analitikos skyriaus direktorius Valerijus Vaisbergas.

  "Nord Stream-2" operatorius "Nord Stream 2 AG" pateikė apeliaciją Europos Teismui dėl ES Bendrojo Teismo sprendimo. Bendrovė ginčija sprendimą dėl ES Dujų direktyvos.

  Taip pat tapo žinoma, kad vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij", kuris, tikėtina, gali užbaigti statyti dujotiekį "Nord Stream-2", nustojo priklausyti "Gazprom". Anksčiau pranešta, kad laivas buvo perduotas Samaros šilumos ir elektros turto fondui, o šis, savo ruožtu, buvo "Gazprom" grupės dalis. Tačiau naujausiame dukterinių bendrovių sąraše, sudarytame birželio 30 dieną, fondo nebėra.

  Tuo pačiu metu Samaros šilumos ir elektros turto fondas išlieka galiojančiu juridiniu asmeniu ir egzistuoja su tuo pačiu pavadinimu, tai matyti iš Juridinių asmenų vieningo valstybinio registro duomenų.

  "Iš tikrųjų, jei mes kalbame apie Amerikos sankcijas, tai jos daugiausia susijusios su įmonėmis, kurios dalyvauja "Nord Stream-2". Pati "Gazprom" nėra minima būtent kaip įmonė, atitinkamai, jei pavyks, ir kažkokiu būdu "Gazprom" iš šios laivų savininkų ar kai kurių kitų projekte dalyvaujančių įmonių grandinės bus nustumta, galbūt pačiai "Gazprom" nebus taikomos sankcijos. Greičiausiai, dabar ieškoma kažkokios teisinės konstrukcijos, kuri leistų "Gazprom" likti įmone, kuriai sankcijos nebus taikomos", — pasakė Vaisbergas.

  Vaisbergas pareiškė, kad taip pat kalbama apie projekto apsimokėjimą, kurio terminai gali žymiai pasislinkti dėl visko, kas vyksta.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės iki Baltijos jūros ir Vokietijos.

  Jam aktyviai priešinasi JAV, kurios ketina parduoti savo suskystintas gamtines dujas Europos Sąjungoje. Vašingtonas gruodį paskelbė taikysiąs sankcijas projektui, reikalaudamas, kad įmonės, susijusios su projektu, nedelsdamos nutrauktų statybą. Šveicarijos "Allseas" beveik iš karto paskelbė apie darbo sustabdymą.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas yra tik komercinio pobūdžio ir naudingas Europos partneriams.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  Vokietija reaguoja į JAV grasinimus taikyti sankcijas "Nord Stream-2"
  Kremlius vadina JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2" nepriimtinomis
  Vokietijos parlamento narys pakomentavo JAV požiūrį į "Nord Stream-2"
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, ES

  Svarbiausios temos