00:02 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Maurico, jei šalies ekonomika ir toliau atsigaus panašiu tempu, tikėtina, kad šiais metais galime sulaukti ne BVP kritimo, o netgi augimo

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. "Luminor" banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas teigia, kad antrojo ketvirčio šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) rodikliai nuteikia optimistiškai, o jei taip ir toliau — Lietuvos ekonomika 2020 m. gali netgi augti.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pasak jo, tai yra neįtikėtinas rezultatas, kadangi daugelis institucijų Lietuvai prognozavo dviženklį BVP nuosmukį.

  "Lietuvos BVP 2020 m. II ketv. nukrito vos 3.8% (!!!) kuomet buvo tikėtasi dviženklio kritimo. Tad Lietuva, priešingai nei pasaulis, susiduria su bene mažiausia krize nuo Antrojo pasaulinio karo laikų (pvz. 2009 metais Lietuvos ekonomika krito 14.8%)", — Facebook paskyroje rašo Mauricas.

  Jo teigimu, jei šalies ekonomika ir toliau atsigaus panašiu tempu, tikėtina, kad šiais metais galime sulaukti ne BVP kritimo, o netgi augimo.

  "Jei taip ir toliau, neatmesčiau galimybės, kad šių metų bendras rezultatas gali būti net teigiamas (pirmą 2020 m. ketvirtį Lietuvos ekonomika augo 2,4 proc. , antrąjį — smuko 3,8 proc, tad bendras pusmečio rezultatas yra vos -0,7 proc.) t.y. mes galime pakartoti Lenkijos 2009 m. sėkmę (priminsiu, kad Lenkija išvengė krizės 2009 metais)", — sako ekonomistas.

  Pasak jo, dabar belieka neprisivirti košės, t. y. neištaškyti ekonomikos gelbėjimui skirtų pinigų (nes jų liks labai daug), orientuotis į ateitį, pakeliant Lietuvos ekonomiką į aukštesnę ekonominio išsivystymo lygą, ir nepanikuoti dėl galimai ateisiančios antrosios COVID-19 bangos.

  Tuo tarpu Finansų ministerija birželį prognozavo, kad šalies ekonomika šiemet smuks 7 proc., kitąmet ji augs 5,9 proc.

  Pavasarį Europos Komisija prognozavo, kad Lietuvos ekonomika turėtų susitraukti 7,9 proc.

  Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
  © Sputnik
  Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni

  Dar šia tema

  Ekonomistas: Lietuvos valstybės skola 2020 metais išaugs iki 50 % BVP
  Ekonomistas palygino Lietuvos ekonomiką su pabėgusiu iš ligoninės pacientu
  Ekonomistas palygino ekonomikų atsigavimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje
  Tegai:
  krizė, Lietuva, ekonomika

  Svarbiausios temos