07:35 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Iki 2023 metų pabaigos Lietuva planuoja elektrifikuoti visą geležinkelio liniją nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Vilniaus geležinkelio mazgui elektrifikuoti skirta apie 38,8 mln. eurų iš ES Sanglaudos fondų investicijų. Apie tai praneša Susisiekimo ministerija. 

  Už skirtas lėšas numatoma elektrifikuoti 42 km ilgio geležinkelio ruožą įrengiant 25 kV kontaktinį geležinkelių tinklą, rekonstruoti Lentvario traukos pastotę, išplėsti geležinkelių transporto eismo valdymo centrą.

  Projekto "Vilniaus geležinkelio mazgo elektrifikavimas" tikslas — modernizuoti Vilniaus geležinkelio aplinkkelio ruožą Kyviškės–Valčiūnai–Vaidotai–Paneriai bei Vilnius–Kirtimai–Valčiūnai. 

  "Įgyvendinus šį projektą sumažėtų aplinkos tarša ir krovinių bei keleivių vežimo geležinkelių transportu išlaidos, padidėtų geležinkelių transporto eismo sauga, o tai sąlygos ne tik geležinkelių transporto konkurencingumo padidėjimą, bet ir pagerins vietinio verslo funkcionavimo, darbo jėgos mobilumo sąlygas", — teigiama pranešime. 

  Be to, tikimasi, kad elektrifikavus šį geležinkelio ruožą bus sudarytos palankesnės sąlygos logistikai ir kombinuotojo krovinių vežimo veiklai vystyti.

  Projektas "Vilniaus geležinkelio mazgo elektrifikavimas" yra pirmasis iš projekto "Geležinkelio ruožo Vilnius–Klaipėda (Draugystės st.) elektrifikavimas" įgyvendinimo etapų.

  Iki 2023 metų pabaigos Lietuva planuoja elektrifikuoti visą Rytų–Vakarų kryptimi šalies teritoriją kertančią geležinkelio liniją nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos. 

  "Iki šiol Lietuvos geležinkelių tinkle elektrifikuotų geležinkelio kelių yra mažai — iki pradedant įgyvendinti šį projektą Lietuvoje buvo elektrifikuota tik 9 procentai visų geležinkelio kelių. Tai mažiausias rodiklis tarp ES valstybių narių, kuriose vidurkis siekia 52,7 procento", — sako susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

  Geležinkelio ruožas nuo Vilniaus iki Kaišiadorių jau yra elektrifikuotas.

  Elektrifikavus geležinkelio ruožą Vilnius–Klaipėda, išskleistas elektrifikuotų geležinkelio kelių ilgis sieks 731 km. Planuojama, kad nuo 2024 m. elektrifikuotais geležinkelio keliais bus pervežama daugiau kaip trys ketvirtadaliai visų Lietuvoje geležinkelių transportu pervežamų krovinių ir du trečdaliai traukiniais vežamų keleivių.

  Dar šia tema

  Keleivių srautas Kaliningrado geležinkeliu smarkiai sumažėjo
  Lietuva modernizuos geležinkelio liniją nuo Kauno iki sienos su Lenkija
  Tegai:
  geležinkelių bėgiai, geležinkelis, Vilnius

  Svarbiausios temos