09:32 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (367)

  Tačiau darbo negalima atnaujinti, kol pasibaigs Danijos energetikos agentūros išduoto leidimo apskundimo terminas

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. "Nord Stream-2" statybos gali būti atnaujintos rugpjūčio 3 dieną, pasibaigus naujo Danijos leidimo apskundimo terminui, žurnalistams sakė Danijos energetikos agentūra (DEA).

  "Galima apeliacija, paduota Danijos energetikos apeliacinei tarybai, neturės tiesioginio sustabdomojo poveikio, nebent valdyba nuspręstų kitaip", — cituoja agentūrą RIA Novosti.

  Liepos pradžioje DEA iš dalies pakeitė "Nord Stream 2 AG" leidimą nutiesti dujotiekį Danijos vandenyse. Visų pirma, bendrovė leido naudoti ne tik laivus su dinaminiu padėties nustatymu, bet ir su inkarais. Kaip paaiškino agentūra, dujotiekio maršrutas, kurį dar teks nutiesti, yra už Baltijos jūros dugne palaidotų cheminių ginklų rizikos zonos ribų. Tačiau darbo negalima atnaujinti nepasibaigus šio leidimo apskundimo terminui.

  Vienas iš galimų "Nord Stream-2" užbaigimo variantų numato naudoti inkarinį vamzdžių klojimo laivą, lydimą kito laivo — su dinamine padėties nustatymo sistema, gebančia išlaikyti laivą norimoje vietoje be inkarų ir neprisišvartavus. Šiuo atveju inkarinio laivo vaidmenį gali atlikti "Fortuna", priklausanti MRTS, o "Akademik Čerskij", kuris taip pat yra Mukrane, — dinaminės padėties nustatymo sistemos vaidmenį.

  "Nords Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. JAV aktyviai priešinasi projektui, nes siekia prastumti Europai savo suskystintas gamtines dujas. Be to priešinasi ir Ukraina, kuri bijo prarasti dujų tranzitą bei dar eilė kitų Europos šalių, tarp jų ir Lietuva.

  Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų kiekviena įmonė.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas "Nord Stream-2" ir pareikalavo, kad dujotiekio tiesimo įmonės nedelsdamos nutrauktų statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart paskelbė apie darbo sustabdymą.

  Kaip pažymėjo Vladimiras Putinas, Rusija gali įgyvendinti projektą nepritraukdama užsienio partnerių. Anot jo, "Nord Stream-2" pradės veikti iki šių metų pabaigos arba kitų metų pirmąjį ketvirtį. "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris taip pat pareiškė, kad įmonė turi visas lėšas savarankiškai baigti statybas, tačiau tam prireiks daugiau laiko, nei tikėtasi.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (367)

  Dar šia tema

  Nuomonė: brangios amerikiečių SGD "sunaikins" Europos ekonomiką
  Pasikeitė laivo, galinčio užbaigti "Nord Stream-2" statybas, savininkas
  JAV Kongresas ragina didinti dujų eksportą NATO sąjungininkėms Europoje
  Ekspertas: ES sunku atsispirti JAV spaudimui "Nord Stream-2" klausimu
  Tegai:
  Danija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream 2 AG, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos