09:24 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2399)

  Statistikos departamentas mano, kad taip yra dėl pagerėjusios padėties su pandemija po to, kai įmonių veikla grįžo į ankstesnes vėžes

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Ekonominių vertinimų rodiklis Lietuvoje liepą padidėjo penkiais procentais, praneša Statistikos departamentas.

  Gamintojų, vartotojų ir investuotojų pasitikėjimo Lietuvos ekonomika rodiklis liepą, palyginti su birželiu, padidėjo penkiais procentais ir sudarė minus 11 procentų, tačiau per metus, palyginti su praėjusių metų liepa, jis sumažėjo 18 punktų.

  Lietuvos bankas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Tam įtakos turėjo gerėjanti situacija dėl koronaviruso COVID-19 pandemijos: liepą 21 procentas (balandį — 38 proc.) respondentų nurodė, kad jų įmonės veiklą apribojo koronavirusas.

  Labiausiai pandemijos įtaką jautė prekybos (23 proc., balandį — 52 proc.) ir paslaugų sektorius (29 proc., balandį — 42 proc.), mažiau — pramonės (13 proc., balandį — 24 proc.) ir statybos (16 proc., balandį — 36 proc.).

  Prekybos pasitikėjimo rodiklis per mėnesį padidėjo 15 punktų, paslaugų sektoriaus — 11 punktų, statybos — 3, pramonės — 2, vartotojų pasitikėjimo rodiklis — vienu punktu. Per metus šie rodikliai sumažėjo 44,18, 4 ir 9 punktais atitinkamai.

  Lietuvoje galioja nepaprastoji padėtis. Naujausiais duomenimis, šalyje patvirtinti 2075 koronaviruso atvejai, mirė 80 žmonių.

  Anksčiau Vyriausybė nusprendė grįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo. Apribojimai palies viešąjį transportą, uždaras prekybos vietas ir viešus renginius. Sporto ir kultūros renginiuose, taip pat viešojo maitinimo įstaigose galima lankytis be kaukių.

  Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 17 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 668 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2399)
  Tegai:
  koronavirusas, ekonomika, Lietuva

  Svarbiausios temos